ПІДРІЗАННЯ КРИЛ МАТЦІ

ПІДРІЗАННЯ КРИЛ МАТЦІ – застосовується як протирійний метод, а також для того, щоб визначати вік матки.

Бджолина сім’я роїтиметься, якщо для цього створені сприятливі умови, але матка з підтятими крильми або ніжкою літати не здатна. П. к. ніяк не впливає на продуктивність матки, вона як і раніше кластиме ту кількість яєць, яку виробляла й раніше, і при ній сім’я може почати роїтися. Вийшовши з роєм, матка не зможе злетіти, вона впаде на землю біля вулика. Рій, посидівши якийсь час на привої або дереві, повернеться у своє гніздо.

Після

повернення рою обов’язково потрібно оглянути гніздо й матку. Якщо матка якісна, плодова, її залишають, потім видаляють маточники, крім одного найкращого й найбільш зрілого, розширюють гніздо. Через кілька днів гніздо знову оглядають; якщо бджоли заклали норицеві маточники, їх знищують.

Якщо сім’я вже почала роїтися, П. к. м. або ніжки нічого не дасть. Найімовірніше, що сім’я вб’є покалічену стару матку, закладе ройовий маточник й однаково вийде з молодою ройовою маткою.

Для П. к. м. її знаходять на стільнику, піддягають пінцетом за кінчик одного крила й підрізають його ножицями. Потрібно бути обережним, щоб не заподіяти матці шкоди. Крила підрізають з одного боку на третину.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


ПІДРІЗАННЯ КРИЛ МАТЦІ - Бджільництво


ПІДРІЗАННЯ КРИЛ МАТЦІ