ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ “АНТАРКТИДА. ПІВНІЧНА АМЕРИКА”*

Мета:

Навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; удосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу;

Розвивальна: розвивати вміння самостійно контролювати свій час, самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за необхідності;

Виховна: виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень.

Тип уроку: контролю, коригування та оцінювання знань, умінь,

навичок.

Обладнання: атласи, дидактичні картки з варіантами завдань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

III. ЕТАП КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ

Варіант 1

Перший рівень (3 бали)

1. Яка протока відділяє Антарктиду від Південної Америки?

А) Магелланова; б) Дрейка; в) Гудзонова; г) Берингова.

2. Укажіть острів з найвищими середньорічними температурами повітря.

А) Ньюфаундленд; б) Баффінова Земля; в) Куба; г) Гренландія.

3. Типовим представником фауни Антарктиди є пінгвіни.

А) Так; б) ні.

4. Який тип клімату відсутній у Північній Америці?

А)

Арктичний; б) помірний; в) тропічний; г) екваторіальний.

5. Першим досягнув Південного полюсу:________________

6. Вуд-Баффоло – це:

А) найвища вершина Північної Америки; б) активний вулкан в Антарктиді; в) національний парк у Канаді; г) найбільший льодовик в Антарктиді.

Другий рівень (3 бали)

1. Установіть відповідність між тектонічними структурами та формами рельєфу.

1 Північноамериканська платформа

А Кордильєри

2 Область кайнозойської складчатості

Б Примексиканська низовина

3 Область герцинської складчатості

В Аппалачі Г Центральні рівнини

2. Установіть відповідність між географічними об’єктами Антарктиди та їхніми назвами.

1 Полярна станція

А Восток

2 Вулкан

Б Сіфре

3 Море

В Росса

Г Еребус

Третій рівень (3 бали)

1. Оберіть три ознаки, що характеризують географічне положення Антарктиди.

– Розташована за Північним полярним колом

– Розташована за Південним полярним колом

– Омивається водами трьох океанів

– Омивається водами двох океанів

– Найближчий материк – Австралія

– Розташована в північній та південній пікулях

– Розташована в західній та східній півкулях

* Проводиться на розсуд учителя.

2. Охарактеризуйте природну зони тайги Північної Америки за планом, наведеним у таблиці.

Географічне

Положення

Клімат

Грунти

Типові представники рослинного світу (2-3)

Типові представники Тваринного світу (2-3)

Четвертий рівень (3 бали, одне питання на вибір)

1. Що спільного та відмінного в тектонічній будові Північної та Південної Америки?

2. Уявіть, що строк дії мораторію на видобуток корисних копалин в Антарктиді завершився, та країни розпочали їх освоєння. Опишіть можливі наслідки.

3. Поясніть причини формування берегової пустелі на півострові Каліфорнія.

Варіант 2

Перший рівень (3 бали)

1. Який материк найбільше наближений до Антарктиди?

А) Африка; б) Австралія; в) Північна Америка; г) Південна Америка.

2. Укажіть півострів з найнижчими середньорічними температурами повітря. а) Каліфорнія; б) Флорида; в) Юкатан; г) Аляска.

3. Типовим представником фауни Антарктиди є білі ведмеді. а) Так; б) ні.

4. Яка природна зона відсутня в Північній Америці?

А) Тундри; б) степів; в) саван; г) вологих екваторіальних лісів.

5. Першою дісталася Антарктиди експедиція під керівництвом___________________________________________

6. Попокатепетель – це:

А) активний вулкан у Мексиці; б) ендемічна рослина в Кордильєрах; в) полярна станція в Антарктиді; г) озеро в системі Великих озер.

Другий рівень (3 бали)

1. Установіть відповідність між крайніми точками Північної Америки та їхнім положенням.

1 Мис Мерчисон

А Південна

2 Мис Марьято

Б Північна

3 Мис Сент-Черльз

В Західна

Г Східна

2. Установіть відповідність між географічними об’єктами Антарктиди та їхніми назвами.

1 Півострів

А Південний

2 Полюс

Б Амундсен-Скотт

3 Льодовик

В Росса

Г Антарктичний

Третій рівень (3 бали)

1. Оберіть чинники, що зумовлюють особливості клімату Антарктиди.

– Малий кут падіння сонячних променів

– Давня докембрійська платформа в основі материка

– Наявність крижаного покриву

– Віддаленість від інших материків

– Наявність сучасного вулканізму

– Висота над рівнем моря

– Відсутність постійних водотоків

2. Охарактеризуйте природну зони степів Північної Америки за планом, наведеним у таблиці.

Географічне

Положення

Клімат

Грунти

Типові представники рослинного світу (2-3)

Типові представники Тваринного світу (2-3)

Четвертий рівень (3 бали, одне питання на вибір)

– Що спільного та відмінного мають оазиси Антарктиди та Африки?

– Уявіть, що через посилення темпів глобального потепління почали інтенсивно танути льодовики Антарктиди. Опишіть можливі наслідки.

– Поясність причини формування стокових вітрів в Антарктиді.

V. ПІДСУМОК УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ “АНТАРКТИДА. ПІВНІЧНА АМЕРИКА”* - Плани-конспекти уроків по географії


ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ “АНТАРКТИДА. ПІВНІЧНА АМЕРИКА”*