ПІСЛЯЗБИРАЛЬНА ОБРОБКА НАСІННЯ

ОСНОВИ НАСІННЄЗНАВСТВА

11.4. ПІСЛЯЗБИРАЛЬНА ОБРОБКА НАСІННЯ

Після обмолоту потрібно відразу очистити і висушити насіння, щоб воно не втратило схожості на токах. Під час очищення і сортування видаляється дрібне, легке, щупле насіння та інші домішки, тобто для сівби готується найкраще насіння відповідно до вимог державного стандарту.

Насіння бур’янів, а також бите, роздавлене насіння основної зернової культури та інші домішки відділяють на машинах ОС-4,5А і зерноочисних агрегатах ЗАВ-20, трієрах та інших. На змійках виділяють горох

і вику з вівса чи ячменю (у змішаних посівах), а також проросле та бите насіння гороху й вики.

Гірки використовують для видалення з насіння вівса домішок вівсюга, а також насіння бур’янів, яке важко відділяється від насіння льону та крупнонасінних бобових.

Насіння бобових трав від бур’янів з шорсткою поверхнею (повитиці) очищають на спеціальних електромагнітних машинах.

У господарствах застосовують також індустріальні способи післязбиральної обробки й підготовки насіння до сівби. Насіння кукурудзи, буряку, соняшнику, рицини, бавовнику калібрують. Наприклад, насіння багато – й однонасінного

цукрового буряку калібрують на дві фракції діаметром 4,5-5,5 і 3,5-4,5 мм. Насіння кукурудзи калібрують за крупністю на шість фракцій. Післязбиральна обробка і калібрування насіння кукурудзи проводиться на спеціалізованих заводах, звідки насіння надходить у господарства.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПІСЛЯЗБИРАЛЬНА ОБРОБКА НАСІННЯ - Рослинництво


ПІСЛЯЗБИРАЛЬНА ОБРОБКА НАСІННЯ