ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ

Розділ 4 Табличний процесор

& 16. Використання вбудованих функцій

16.1. ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ

Ознайомимося ще з одним інструментом електронних таблиць, що дозволяє прискорити виконання обчислень, а саме із вбудованими функціями.

Функція – це заздалегідь визначена формула, згідно з якою виконуються обчислення за заданими величинами у вказаному порядку.

Наприклад, у таблиці наведено обсяги файлів деякої папки (рис. 4.37). У клітинці 12 потрібно знайти загальну ємність папки.

 ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ

Рис. 4.37

Якщо згадати

відомі вам способи обчислень, звісно можна було б до клітинки 12 записати формулу:

= 125+15+3+17+38+14+101.

Однак цей спосіб не є раціональним, оскільки при зміні якогось числового значення результат формули не зміниться. Другий відомий вам спосіб подання формул – з використанням адрес клітинок:

=B2+C2+D2+E2+F2+G2+H2.

Запис формули цим способом дійсно забезпечить переобчислення формули в разі зміни якогось числового значення. Проте у випадку, коли необхідно виконати додавання великої кількості значень, цей спосіб також не є раціональним, оскільки введення формул займе багато часу.

Розробники середовища

Excel подбали про швидке виконання обчислень і додати до середовища понад сотню вбудованих функцій, що автоматизують різноманітні обчислення.

Отже, для швидкого обчислення суми у пропонованому прикладі необхідно спочатку виділити клітинку 12 та обрати інструмент  ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ (Сума). У цьому випадку програма самостійно визначить суміжний з обраною клітинкою діапазон клітинок, які треба додати (рис. 4.38), і сформує в клітинці 12 формулу із вбудованою функцією =SUM(B2:H2).

 ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ

Рис. 4.38

Щоб підтвердити застосування саме цієї формули, треба натиснути клавішу Enter. У результаті в рядку формул буде відображено формулу, а в клітинці 12 – результат обчислення (рис. 4.39).

 ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ

Рис. 4.39

Як бачимо, для використання вбудованої функції в даному випадку користувачу зовсім не обов’язково знати, як саме вона записується.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ - Інформатика


ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ