УРОК 46
Тема. Поняття про швидкість. Задачі на знаходження швидкості руху
Мета: пояснити правило знаходження швидкості руху за даними відстанню і часом руху; вправляти учнів у виконанні дій над іменованими числами.
Обладнання: креслення й таблиці до задач.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення.
1. Гра “Естафета”
1-й ряд
2-й ряд
3-й ряд
2. Завдання для опитування
– Обчислити:
– На 50 грн. покупець купив 5 сорочок, по 7 грн. кожна, і стільки ж майок. Скільки коштує майка?
– Представити число 357 у вигляді суми розрядних доданків.
– Обчислити значення виразу 580 – с, якщо c = 80, 500, 40, 300.
– Обчислити: 1 кг – 300г, 1 м – 40 см, 1 м – 5 дм, 3 дм + 4 см.
3. Фізкультхвилинка
4. Усні обчислення. Гра “Мовчанка” за вправою № 386
II. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за вправою № 381
– Відомо, що заєць пробіг 40 м за 8 с. Скільки метрів пробігав заєць за 1 секунду, якщо щосекунди він пробігав однакову кількість метрів?
Учні розглядають схему задачі й роблять висновок: щоб відповісти на питання задачі, потрібно 40 : 8 = 5 (м).
Висновок. Щоб знайти швидкість, треба відстань поділити на час. Швидкість вимірюють у таких одиницях: м/с, км/год., м/хв.
2. Первинне закріплення. Робота за таблицею
Рухомий об’єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Пішохід | 5 км/год. | 3 год. | 15 км |
Велосипедист | ? | 2 год. | 28 км |
Автомобіль | ? | 4 год. | 280 км |
За даними таблиці учні складають прості задачі й розв’язують їх усно.
3. Самостійне виконання завдання № 382
4. Розв’язання задачі № 383 за поданим планом
5. Самостійне розв’язання задач № 385, 384
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 387, 388.