ТЕМА 5.5. БАЗИ ДАНИХ. СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БАЗАМИ ДАНИХ (10 ГОДИН)
Урок 67
Поняття про системи штучного інтелекту й експертні системи. Моделі подання знань. Бази знань. Логічний висновок. Інтелектуальні системи
Мета:
– знайомство з поняттями “система штучного інтелекту”, “інформаційно-пошукова система”, “експертна система”, їх особливостями;
– розвиток уявлень учнів про можливості сучасної обчислювальної техніки, досягнення науково-технічного прогресу;
– виховувати особистість, здатну
Тип уроку: комбінований, урок-конференція.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності
Вправа “Коло ідей”
Кожен учень отримав кольоровий папір для особистої відповіді на запитання:
Що називають інтелектом? Штучним інтелектом?
II. Учнівська конференція
Під час підготовки до уроку клас було поділено на три групи, у кожного з яких було розподілено функціональні обов’язки:
Групи готуються та доповідають за планами.
План доповіді І групи
Тема “Поняття про системи
1. Відповідь на запитання: “Що називають штучним інтелектом?”.
2. Основні напрямки розвитку систем штучного інтелекту.
3. Основні способи подання знань у системах штучного інтелекту.
4. Сфери застосування штучного інтелекту в сучасному житті.
План доповіді II групи
Тема “Експертні системи”
1. Поняття “експертна система”.
2. Модулі, з яких складається експертна система, їх призначення.
3. Сфери застосування експертних систем.
4. Порівняння понять “база даних” та “база знань”.
План доповіді III групи
Тема “Інформаційно-пошукова система”
1. Поняття “інформаційно-пошукової системи”.
2. Структура інформаційно-пошукової системи.
3. Сфери застосування інформаційно-пошукових систем.
4. Різноманітність прикладних програм
III. Підсумки роботи груп на уроці
Рефлексія.
Учні оцінюють свій внесок у роботу групи.
IV. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал підручника або конспекту.
Підготуватись до контрольної роботи.