Посилення внутрішньополітичної реакції

Тема 2. США ТА КАНАДА У 1945 Р. – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ.

§ 6 . США в 40-60-х роках XX ст.

3. Посилення внутрішньополітичної реакції.

На початку 1950-х років США охопив рух маккартизму – реакційної політичної течії, що отримала свою назву від прізвища сенатора Джозефа Маккарті, який очолював сенатську підкомісію з питань розслідування антиамериканської діяльності. Маккартисти розпалювали антикомуністичну істерію, переслідували всіх, хто виявляв вільнодумство.

У 1950 р. набрав чинності закон Маккарена-Вуда, який зобов’язав компартію та

деякі інші громадські об’єднання зареєструватися в міністерстві юстиції як “підривні” організації. Відмова від реєстрації каралася 5-річним тюремним ув’язненням і штрафом у розмірі 10 тис. доларів. Багатьох керівників компартії та її активістів заарештували та судили за те, що вони не відмовлялися від своїх переконань.

Сотні громадських організацій США були оголошені “підривними”. Переслідувань зазнавали видатні діячі науки, мистецтва, літератури та освіти. Чимало видатних американців, у тому числі уславлений кіноактор Ч. Чаплій, покинули країну. У “не – благонадійних” осіб

брали відбитки пальців, багатьох із них на вимогу Федерального бюро розслідувань (ФБР) звільняли з роботи. Понад 2,5 млн державних службовців пройшли перевірку на “лояльність”.

Дії сенатора Дж. Маккарті та його помічників дістали назву “полювання на відьом”. Ця антикомуністична істерія викликала невдоволення широкої Громадськості. У грудні 1954 р. Конгрес США засудив діяльність Дж. Маккарті.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


Посилення внутрішньополітичної реакції - Історія


Посилення внутрішньополітичної реакції