ПОВЕДІНКА ІЗ БДЖОЛАМИ

ПОВЕДІНКА ІЗ БДЖОЛАМИ. Відомо, що поведінка бджіл залежить від дій самого пасічника. Знання біології бджолиної сім’ї, дотримання правил поведінки з бджолами допоможе уникнути неприємних моментів під час роботи.

Бджолярі знають, що темна або вовняна тканина, різкі запахи (тютюну, одеколону, поту, крові, бензину тощо) і різкі рухи дуже дратують бджіл, і вони намагаються вжалити. Тому пасічник під час роботи повинен бути одягнений у білий халат або комбінезон, на голові повинна бути світла шапка з тюлевою сіткою. Руки й одяг повинні завжди

бути чистими й без сторонніх запахів.

Під час огляду гнізда або іншої роботи не можна давити бджіл, тому що вони реагують на запах убитої бджоли, озлобляються й кидаються на пасічника. Якщо при огляді гнізда бджоляра вжалила бджола, вулик не можна залишати відкритим, роботу треба завершити, а бджолу, яка випустила жало, найкраще вбити, щоб вона не збуджувала інших бджіл і не заважала подальшій роботі. Все це робиться швидко, спокійно, без різких рухів.

Не можна оглядати гнізда в холодну, вітряну або дощову погоду. Найкращий час для цього – тихий теплий день, коли більша частина бджіл полетіла в пошуках

узятку, а в гніздах залишилися тільки робочі бджоли.

Ніколи не можна стукати по вулику або обробляти гніздо гарячими струменями диму. Бджоли цього не люблять й озлобляються. Під час огляду уникають зайвих струсів вулика, а під час роботи з димарем стежать, щоб гниляки не згоряли до стану обвуглювання. Після їхнього згоряння димар перезаряджають новими гниляками. Для димаря не використовують гниляки хвойних дерев, тому що при згорянні їх дьогтеподібні речовини бруднять рамки. Не використовують гниляки дерев твердих порід, від гарячого диму якого бджоли обпікаються й збуджуються. Найкраще використовувати гриби, що ростуть на пнях, гниле дерево або гниляки зі шматочком неякісного прополісу. Запах прополісу заспокоює бджіл.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПОВЕДІНКА ІЗ БДЖОЛАМИ - Бджільництво


ПОВЕДІНКА ІЗ БДЖОЛАМИ