ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 4; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і знаходження значень виразів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток)

1. Перевірка домашнього завдання

2. Аналіз результатів “Бліцконтролю”

3. Усні обчислення

– Розв’яжіть ланцюжки.

 ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

class=""/>

4. Індивідуальне опитування

Картка 1

1. 3 прикладу на множення складіть два приклади на ділення.

2 • 8 = 16

7 • 3 = 21

2. Розв’яжіть задачу.

Коли в саду зібрали врожай з 12 яблунь і 15 груш, залишилося зібрати плоди ще з 10 дерев. Скільки дерев у саду?

Картка 2

1. З прикладу на множення складіть два приклади на ділення.

2 • 4 = 8

5 • 6 = 30

2. Розв’яжіть задачу.

Довжина стрічки 15 см, друга стрічка на 12 см довша, ніж перша, а третя – на 7 см коротша від другої. Яка довжина третьої стрічки?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці

множення і ділення на 4; навчимося використовувати знання таблиці для розв’язування задач і прикладів.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Підготовча робота (с. 22, завдання 139)

– З поданої рівності складіть дві рівності на ділення.

2. Робота за таблицями множення і ділення чисел на 4 (с. 22-23, завдання 140)

– Поясніть, як склали таблицю множення числа 4 і таблицю ділення числа 4.

– Розкажіть таблиці з пам’яті.

3. Тренувальна вправа

– Розв’яжіть приклади з коментуванням, користуючись таблицями (с. 23).

4. Робота над задачею (с. 23, завдання 141)

1) Аналіз задачі, складання короткої умови.

Було -?

Купили – 3 покупці по 4 кг моркви

Залишилось – 38 кг

– Скільки моркви купили?

– Скільки кілограмів моркви було у мішку спочатку?

2) Розв’язування задачі (диференційовано).

Сильніші учні розв’язують задачу самостійно, виразом.

Решта учнів – під керівництвом учителя – за діями.

Розв’язання

1) 4 • 3 = 12 (кг) – купили три покупці

2) 38 + 12 = 50 (кг)

Відповідь: 50 кг моркви було у мішку спочатку.

Для допитливих

– Більше чи менше купили моркви, ніж залишилося, і на скільки?

38 – 12 = 26 (кг)

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Складання рівняння на знаходження невідомого множника (с. 23, завдання 143)

– Прочитайте пояснення у підручнику.

– Як називається невідоме число? (Множник)

– Як знайшли невідомий множник?

2. Розв’язування рівнянь за зразком

Х • 4 = 16

4 • х = 24

3. Робота над задачею (с. 23, завдання 142)

Аналіз задачі, складання короткої умови.

 ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

– Чи можемо відразу відповісти на питання задачі? Чому?

– Як дізнатися масу поросяти? (3 + 7 = 10 (кг))

– Чому дорівнює маса поросяти і віслючка разом? (30 + 10 = 40 (кг))

Для допитливих

– На які ще питання можна відповісти за умовою задачі?

4. Самостійна робота (с. 24, завдання 144)

– Доберіть такі числа, щоб нерівності були правильні.

5 • 4 > 5 • [ ]

2 • 8 < 2 • [ ]

24 : 3 > 24 : [ ]

5. Розв’язування задачі (с. 24, завдання 145)

Після повторення умови задачі учні записують розв’язання самостійно в зошити.

Сильніші учні записують розв’язання задачі за допомогою виразу, всі решта – по діях.

Перевірка виконаної роботи.

Відповідь: 24 л квасу в обох бідонах.

Творча робота над задачею

– Змініть питання задачі так, щоб останньою дією в розв’язанні було віднімання. (На скільки літрів квасу більше у великому бідоні, ніж у малому?)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які таблиці множення, ділення повторили на уроці?

Гра “Скільки?”

– Скільки ніг у 3 жуків?

– Скільки лап у 7 кошенят?

– В трьох трикутниках кутів?

– Ніжок у 8 курчат?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 24, завдання 146; 147.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ - Плани-конспекти уроків по математиці


ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ