ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ

4 Соціальна складова здоров’я

СОЦІАЛЬНІ ЧИННИКИ ЗДОРОВ’Я

&26. ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ

Дізнаєшся більше про негативний вплив наркотичних речовин на здоров’я; основні причини вживання наркотичних речовин підлітками; запобігання вживанню наркотиків

Пригадай

Які речовини називають психоактивними? Чому їх так назвали?

Наркотики, так само як нікотин і алкоголь, – це психоактивні речовини. Вони спричиняють отруєння організму, у людей з’являється залежність від їх вживання. Про шкідливий

вплив наркотиків багато пишуть, розповідають у документальних фільмах. Однак, навіть знаючи про негативний вплив таких речовин на організм, люди продовжують їх вживати. Шкідливу звичку вживати наркотичні речовини мають деякі підлітки. Чому так трапляється?

Причини вживання наркотиків підлітками Найпоширеніші міфи і факти

 ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ

 ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ

 ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ

На підлітків, які інтенсивно ростуть і розвиваються, наркотичні речовини впливають сильніше, ніж на дорослу людину. Звикання також може виникнути швидше.

Наркотики уражають мозок, нервову

систему, серце. Можуть спричинити смертельне отруєння, зупинку дихання, серцевий напад. Негативний вплив наркотичних речовин на мозок призводить до погіршення пам’яті, запаморочення голови. Людина втрачає здатність логічно мислити, приймати зважені рішення. Знижуються швидкість реакції та увага. Підвищується ризик потрапити в небезпечну ситуацію. Зникає бажання і здатність навчатися та працювати. Людина втрачає роботу, друзів, близьких. Якщо не вистачає коштів на чергову дозу, залежна людина може красти гроші чи майно.

У компаніях, з якими спілкуєшся, дехто може курити, вживати алкогольні напої. Такі звички часто стають першим кроком до вживання наркотичних речовин. І будь-хто іноді може опинитися перед вибором: вживати чи не вживати наркотики. Пам’ятай, що ні прагнення нових вражень і відчуттів, ні тиск компанії однолітків, ні пропозиція дорослої людини – це не причина для вживання наркотичних речовин. Дбай про власне здоров’я повсякчас.

Висновок

Вживати наркотики дуже небезпечно для здоров’я підлітків. Хоч якими складними бувають життєві ситуації, це не причина, щоб вживати наркотичні речовини. Приймай зважені рішення, керуй емоціями, розв’язуй проблеми, користуючися навичками ефективного спілкування, розвивай силу волі. Пам’ятай, що шлях до здоров’я ти обираєш сам.

Завдання

1. Які шкідливі звички можуть стати першими кроками до вживання наркотичних речовин?

2. Назви найпоширеніші міфи й факти вживання підлітками наркотичних речовин та шляхи протидії вживання наркотиків.

3. Схарактеризуй дію наслідків вживання наркотиків на організм людини.

4. Поміркуй, чому наркотичні речовини впливають на здоров’я підлітків сильніше, ніж на здоров’я дорослої людини.

5. Установи зв’язок між вживанням наркотичної речовини й здоров’ям підлітків. Скористайся схемою: міф – факт – протидія.

6. Поміркуй, чи бажають підліткам добра ті, хто поширює міфи про вживання наркотиків. Обгрунтуй відповідь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ - Валеологія


ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ