Придніпровський економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Загальний курс транспорту

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Придніпровський економічний район

Коротка економіко-географічна характеристика

Придніпровський економічний район – територіальний міжгалузевий промислово-аграрний комплекс, який має значний вплив на розвиток економіки України. До складу району входять Дніпропетровська, Запорізька і Кіровоградська області, які займають частину центральної та південно-східної території України. Загальна площа району складає 83,7 тис. км. У Придніпровському економічному районі проживає 6814,8 тис. населення, з них міського – 5300, сільського – 1514,8 тисяч. Обсяг ВВП району в 2000 р. склав 28649 млн. гривень.

Район має вигідне географічне положення щодо транспортних артерій, основних видів енергії, а також прилеглих районів індустріального розвитку. Його територією проходить нижня течія судноплавного Дніпра, а південна частина Запорізької області прилягає до Азовського моря. Функціонує розгалужена мережа залізничних магістралей і автошляхів загального користування, що відносяться до найбільш вантажонапружених. Районне виробництво забезпечене власними енергоресурсами та енергією Донбасу, з яким Придніпров’я має тісні технологічні зв’язки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Придніпровський економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ - Загальний курс транспорту


Придніпровський економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ