РАЙГРАС ВИСОКИЙ – БАГАТОРІЧНІ ЗЛАКОВІ ТРАВИ

КОРМОВІ ТРАВИ

9.3. БАГАТОРІЧНІ ТРАВИ

9.3.2. БАГАТОРІЧНІ ЗЛАКОВІ ТРАВИ

9.3.2.3. РАЙГРАС ВИСОКИЙ

Райграс високий (Arrhenatherum alatius.) – типова багаторічна нещільнокущова злакова трава з дуже розвиненою кореневою системою. Добре росте на сухих грунтах. Стебло високе – до 170 см, прямостояче, з великою кількістю прикореневих листків. Коренева система мичкувата, проникає на глибину до 3 м. Суцвіття – волоть до 25 см завдовжки. Насіння подібне до насіння вівсюга (від спинної частини зовнішньої квіткової луски відходить спірально скручений

колінчастий остюк). Так,

100 кг сіна містить 2,1 кг перетравного протеїну і відповідають 46 кормовим одиницям. Районовані сорти райграсу Моршанський 23, Полтавський 521, Карпатський 1.

Райграс високий, висіяний навесні, швидко розвивається, і восени збирають високий урожай сіна. Найвищі врожаї отримують на 2-3-й рік використання.

Найпридатніші для вирощування райграсу чорноземи та багаті на сполуки кальцію і глибоко осушені торфові грунти. Він досить посухостійкий, добре росте навіть на супіщаних грунтах. Не переносить надмірного зволоження і весняного затоплення.

Райграс високий – типова сінокісна

трава, добре відростає після скошування. Спасування не переносить. На сіно райграс скошують на початку цвітіння, оскільки рослини швидко грубіють. Висівають його часто з еспарцетом (на карбонатних грунтах), люцерною та іноді – з конюшиною. Він добре росте на суходільних і заплавних сухих луках.

Норма висіву насіння на чистих посівах становить 15-25 кг/га. Висівають його на глибину 2-3 см широкорядним способом з міжряддями 50-60 см за норми висіву 10-15 кг/га. Стигле насіння легко обсипається, тому не слід запізнюватися з його збиранням. Збирають насіння тоді, коли пожовкнуть стебла і листки рослин. Райграс високий дає 60-80 ц/га сіна та 6-10 ц/га насіння.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


РАЙГРАС ВИСОКИЙ – БАГАТОРІЧНІ ЗЛАКОВІ ТРАВИ - Рослинництво


РАЙГРАС ВИСОКИЙ – БАГАТОРІЧНІ ЗЛАКОВІ ТРАВИ