РОБОЧИЙ ДЕНЬ БДЖОЛОСІМ’Ї

РОБОЧИЙ ДЕНЬ БДЖОЛОСІМ’Ї – залежить від умов зовнішнього середовища: температури повітря, наявності в природі узятку. Основне значення має стан сім’ї, кількість відкритого розплоду й місце, де розташовані вулики. Навесні, наприклад, у холодному вулику залишається більше бджіл, щоб обігрівати розплід. Улітку ж тонкостінні вулики, пофарбовані в темні тони, сильно прогріваються сонцем, і більша частина бджіл змушена брати участь у вентилюванні гнізда, а не в медозборі. З вуликів, розташованих у густій тіні, літання бджіл починається значно

пізніше, ніж з ледь притінених вуликів. Затримується літання бджіл і на тих пасіках, які встановлені на відкритих місцях, доступних холодному й різкому вітрам. Розташування вуликів у північному або південному напрямку також скорочує час літання бджіл. Хоча в спекотну пору року розташування вуликів у північному напрямку іноді стимулює вилітання більшої кількості бджіл на збір нектару. Восени ж напрямок льотків не стимулює бджіл на очисний і орієнтовний обльоти.

Залежно від характеру узятку й погодних умов літання бджіл починається й закінчується при температурі не нижче 10 °С. Найсприятливіша

для літання бджіл температура повітря – від 20 до 30 °С. Коли вона перевищує ЗО С у тіні, літна діяльність бджіл припиняється.

Літання бджіл також залежить від віддаленості від пасіки джерела узятку. Дуже важливим є місце розташування нектароносних рослин. У низинах, де рання роса й пізніше сонце затримують ранкове виділення нектару, бджоли відвідують квітки значно пізніше, ніж на відкритих місцях або височинах. У безузятковий спекотний час бджоли вилітають на збір паді рано або ближче до вечора, коли вологість повітря вища й падеве виділення розріджуються, що значно полегшує збір. Деякі рослини виділяють нектар у певні години, від чого й залежить літання бджіл.

Діяльність бджіл не припиняється також у нічний час, бджоли годують личинок, переробляють нектар, очищають вулик від сміття. Але деяка кількість із них все-таки відпочиває, сидять без рухів на стільниках.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


РОБОЧИЙ ДЕНЬ БДЖОЛОСІМ’Ї - Бджільництво


РОБОЧИЙ ДЕНЬ БДЖОЛОСІМ’Ї