РОЗМІЩЕННЯ ВУЛИКІВ НА ПАСІЦІ

РОЗМІЩЕННЯ ВУЛИКІВ НА ПАСІЦІ – буває правильними рядами, у шаховому порядку та групами (рис. 27). На пасіках практикується шахове розміщення вуликів з відстанню між рядами 6 м, а між вуликами – 4-5 м. При такому розташуванні вулики не заважають літній діяльності бджіл, але через Одноманітність рядів, як і при шаховому порядку, на пасіці відбувається блукання бджіл, особливо під час обльоту молодих бджіл і неплодових маток.

Оптимальним уважається розміщення вуликів групами – 2- 3 вулики. Між групами залишають 8-10 м. Льотки вуликів спрямовують

у різні боки, щоб не викликати блукання бджіл.

Цікавим є групово-шаховий спосіб розміщення вуликів. Він ще більше полегшує орієнтування бджіл, крім того, при такому положенні вулики легше й швидше обслуговувати, а достатня відстань між вуликами дозволяє утеплювати вулики кожухами.

Не завжди територія пасіки дозволяє таке вільне розміщення вуликів, тому, щоб при щільнішому розміщенні не було блукання бджіл, вулики фарбують у різні кольори, озеленюють пасічний простір, установлюють орієнтири для бджіл. Сім’ї з

Відводками й нуклеусами встановлюють щодо літання бджіл у перших рядах пасіки.

Стежать,

щоб льотки були спрямовані відповідно сезону: навесні – у південному напрямку, улітку – на північ, восени – знову на південь. Таке розташування льотків сприяє навесні сім’ям нарощувати силу, улітку – підвищенню медозбору, восени – пізнішому обльоту бджіл.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


РОЗМІЩЕННЯ ВУЛИКІВ НА ПАСІЦІ - Бджільництво


РОЗМІЩЕННЯ ВУЛИКІВ НА ПАСІЦІ