Урок № 8
Тема. Розв’язування задач і вправ на дроби
Мета уроку. Відпрацьовувати навички розв’язування завдань, що передбачають виконання дій додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками, порівняння звичайних дробів. Підготовка до контрольної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вияснити, які труднощі виникли в учнів під час виконання домашнього завдання.
Зібрати зошити на перевірку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Усне опитування.
–
– Що показує чисельник звичайного дробу?
– Як порівнюють дроби з рівними знаменниками?
– Які дроби називають правильними?
– Які дроби називають правильними?
– Як додають дроби з однаковими знаменниками?
– Як віднімають дроби з однаковими знаменниками?
– Наведи приклади мішаних чисел.
– Як перетворити мішане число в неправильний дріб і навпаки?
ІV. Виконання тестових завдань.
Тестові завдання
1. Який з дробів: правильний?
А) б); в)
2. Яке з чисел: , , є найбільшим?
А) б) в) г)
3. У вигляді якого мішаного числа можна записати дріб
А) б) в) г)
4. Як називається десята частина метра?
А) 1см; б) 1км; в) 1дм; г) 1мм.
5. Знайти від числа 300.
А) 100; б) 120; в) 750; г) 200.
6. Знайти число, якщо від нього становить 19?
А) б) в) 233; г) 133.
7. Як називається число 7 у запису
А) Дробове число; б) Звичайний дріб; в) Чисельник; г) Знаменник.
8. Який дріб відповідає зафарбованій частині фігури?
А) б) в) г)
V. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи, повторити § 21-22, № 1042, № 1048, № 1044, № 1038.