РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО СПОСОБОМ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ

Мета: закріплювати вміння виділяти у тексті задачі із взаємопов’язаними величинами, знаходити певну величину під час розв’язування задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

– Назвіть вартість усієї покупки.

2. Фронтальне опитування

– Яка вартість п’яти олівців, по 3 гри кожний?

– Яку кількість пар шкарпеток за ціною 6 гри кожна можна купити на 30 грн?

На 12 грн купили 4 кг картоплі. Яка ціна 1 кг картоплі?

3. Усні обчислення

1) С. 29, завдання 189.

– Виконайте першу дію кожного виразу.

2) С. 30, завдання 193.

– Назвіть множники в кожному виразі, а потім знайдіть добуток.

3) С. 30, завдання 195.

– У виразі 12 : 2 + 2 • 2 поставте дужки так, щоб після обчислення вийшло:

А) 6; б) 2.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні ми продовжимо роботу над задачами, що містять взаємопов’язані величини: ціну, кількість, вартість.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Підготовча робота. Робота над задачею (с. 29, завдання 190)

– Маса гуски 5 кг. Яка маса

4 таких гусок?

Маса

Кількість

Загальна маса

5 кг

4

?

– Творча робота над задачею зі зміною даних.

Маса

Кількість

Загальна маса

4 кг

?

24 кг

?

3

21 кг

2. Робота над задачею (с. 28, завдання 182)

Аналіз умови задачі за питаннями вчителя. Запис короткої умови у таблиці.

Ціна

Маса

Вартість

Однакова

5 кг

30 грн

8 кг

?

Користуючись таблицею, учні пояснюють розв’язання задачі за поданим планом.

План розв’язання

1) Яка ціна яблук?

2) Яка вартість 8 кг яблук?

– Поясніть, про що дізналися кожною дією.

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’язування задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці (с. 29, завдання 183)

– Про що йдеться в задачі?

– Скільки грошей заплатили за 4 булочки?

– Про що можна дізнатися за цими даними? (Ціну булочки)

– Чи можна тоді дати відповідь на питання задачі?

– Як знайдемо вартість 2 булочок?

– Запишіть розв’язання задачі в зошити.

Один учень працює за закритою частиною дошки. Самоперевірка робіт.

2. Самостійна робота (с. 30, завдання 192)

– Розгляньте короткий запис задачі й розв’яжіть її.

– Запишіть розв’язання задачі самостійно.

Слабшим учням учитель пропонує картку-підказку.

1) [ ] : [ ] = [ ] (л)

2) [ ] • [ ] = [ ] (л)

3. Порівняння виразів (с. 29, завдання 185)

4. Розв’язування рівнянь (с. 30, завдання 194)

1-й ряд – 1-ше рівняння;

2 й ряд – 2-ге рівняння;

3-й ряд – 3-тє рівняння.

5. Завдання з логічним навантаженням

1) С. 29, завдання 186.

Розв’язання

1) 75 – 56 = 19 – 2-ге число

2) 19 + 11 = 30 – 1-ше число

3) 56 – 30 = 26 – 3-тє число

2) С. 30, завдання 196.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на уроці?

Гра “Знайдіть пару числу”

У двох цуценят 8 лап. Скільки лап у 4 цуценят?

2 – 8

4 – ?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 29-30, завдання 187; 197.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО СПОСОБОМ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ - Плани-конспекти уроків по математиці


РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО СПОСОБОМ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ