Розвиток творчих здібностей

Розділ 4 ПСИХІЧНА І ДУХОВНА СКЛАДОВО ЗДОРОВ’Я

Розвиток творчих здібностей

Для чого потрібно розвивати творчі здібності?

Кожна людина має певні здібності.

Ти вже знаєш, що створення нових предметів (твори мистецтва, електронні засоби чи наукові відкриття) є результатом творчої діяльності людини, її здібностей, бажань, знань та наполегливої праці.

Творчі люди – яскраві та незвичайні особистості. Багато відомих людей, які стали письменниками, винахідниками, художниками, спортсменами, в дитинстві проявляли цікавість,

мріяли, фантазували, були спостережливими, розвивали свої здібності, наполегливо вчилися і не боялися досліджувати, експериментувати.

Прочитай уривки з оповідання Любка Дереша “Найкращий друг блискавок, або загадки Ніколи Тесли”.

Нікола Тесла – сербський та американський винахідник і фізик. Він ріс допитливим хлопчиком.

Одного вечора Нікола грався з чорною кішкою, яка жила у них вдома. Надворі саме мала розпочатись гроза, і хлопчик помітив, як від його доторків кішка почала іскритись блакитним світлом. Нікола захопився цим видовищем і запитав у батька, що це таке було. Батько відповів,

що це, напевне, пов’язано з електрикою. З того часу Нікола намагався розгадати таємницю електрики, яка видавалась найчарівнішою річчю на світі.

80 років, не покладаючи сил, Нікола вивчав особливості електрики, спостерігав за блискавками та громом, експериментував. Він першим отримав енергію від водоспадів, винайшов електричний годинник, радіо.

До усіх відкриттів Ніколу привела сильна воля, працелюбність та… чорна кішка.

Поміркуйте, у чому секрет успіху відомих людей

Людина, яка вміє творчо мислити, здібна, успішно виконує певну діяльність, маже знайти вихід з різних нестандартних ситуацій.

Розвивай і вдосконалюй свої творчі здібності:

* фантазуй, придумуй якомога більше ідей;

* спробуй поглянути на звичні речі по-новому;

* записуй усі цікаві думки;

* випробовуй себе в різних сферах;

* аналізуй найбільш вдалі рішення завдань;

* знаходь нові цікаві ідеї.

Саме в твоїх бажаннях і захопленнях приховані твої здібності. Це вирізняє тебе з-поміж інших, виявляє твою яскраву індивідуальність.

Вправа “Творчі сили” Кожен з вас повинен написати не менше десяти ознак, які характеризують творчу людину Після обговорення і шляхом голосування складіть узагальнений портрет творчої особистості.

Проект “Здоров’я всьому голова!”

Уявіть, що ви вирушаєте в мандрівку до Країни Здоров’я. Проте шлях туди непростий. Спершу потрібно пригадати, що таке здоров’я, які йога складові та ознаки, і на кожній зупинці представити президенту цієї незвичайної країни, що ви знаєте про це.

Об’єднайтеся в чотири групи – відповідно до складових здоров’я (фізична “Рухайся!”, соціальна “Спілкуйся!”, психічна “Заряджайся!”, духовна “Змінюйся!”). Перед вами – схема маршруту. Подумайте, що б ви могли розповісти, показати на кожній станції, щоб переконати президента та жителів Країни Здоров’я, що ви теж гідні жити поряд із ними.

 Розвиток творчих здібностей


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Розвиток творчих здібностей - Валеологія


Розвиток творчих здібностей