СЕЗОННІ РОБОТИ НА ПАСІЦІ

СЕЗОННІ РОБОТИ НА ПАСІЦІ – ряд робіт, що їх необхідно виконувати пасічникові.

Весняні роботи вимагають від бджоляра організованості, уміння вчасно надати допомогу неблагополучним сім’ям і створити сприятливі умови для розвитку бджолосімей. Навесні спостерігається великий відхід перезимованих бджіл і поява молодих; сім’ї активно розвиваються, матки кладуть велику кількість яєць, а запаси корму в сім’ях швидко витрачаються. Тому в пасічному господарстві має бути заготовлена достатня кількість кормів, а також запасних стільників,

тому що попереду – медозбір.

Проводять виставку бджіл із зимівника. При обльоті бджіл звертають увагу на характер їхнього обльоту, тому що саме він є показником стану сім’ї. Із загальним весняним оглядом проводять чищення й дезінфекцію вуликів.

У цей період, коли в природі ще немає узятку, сім’ї потребують спонукального підгодування. Сім’ї дають невеликі порції (200-300 г) рідкого цукрового сиропу, або медяної сити, або медопергове підгодування.

Через 2-3 тижні після весняної виставки бджіл проводять розширення гнізд, особливо сильних бджолосімей, щоб не затримувати ріст і розвиток

сімей. Перевіряють якість стільників у кожній сім’ї.

На кожну вуличку має припадати не менше 1 кг корму, треба також дати бджолам воду, оскільки нектар, з якого бджоли споживають воду, може ще бути відсутній у природі.

Як тільки встановиться тепла і ясна погода, на пасіці проводять основну ревізію.

Обов’язково слід провести профілактичну обробку сімей проти нозематозу. Кожен вулик повинен бути оснащений сіткою-кліщоуловлювачем. При виведенні трутневого розплоду обов’язково проводять на пасіці профілактику проти вароатозу.

Літні роботи націлені на посилення бджолосімей. У цей час заготовлюють стільники до медозбору; розширюють гнізда або застосовують штучне роїння; перевозять бджіл до основних медоносів; готують запаси корму до зимово-весняного сезону; відкачують мед. Наприкінці медозбору забирають вуликові надставки й повертають вулики з кочівлі на стаціонарні пасіки.

Осінні роботи спрямовані на підготовку бджіл до зимівлі. Перевіряють стан бджолосімей після медозбору; виправляють неблагополучні сім’ї; створюють сприятливі умови для вирощування в сім’ях молодих бджіл; поповнюють запаси кормів, заготовлених під час головного узятку; скорочують й утеплюють гнізда на зиму; готують зимівники. Організовують осінній очисний обліт. Одночасно з перерахованими вище роботами вибраковують старі стільники, переробляють воскосировину. Наприкінці осіннього сезону розміщають вулики в зимівнику.

Зимові роботи зводяться до контролю за станом бджолосімей у зимівнику; регуляції вологості й температури повітря в приміщенні. При необхідності бджоляр надає допомогу сім’ям, які зимують неблагополучно; бореться з гризунами; ремонтує старі й будує нові вулики. Уже заздалегідь пасічник планує весняні роботи.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


СЕЗОННІ РОБОТИ НА ПАСІЦІ - Бджільництво


СЕЗОННІ РОБОТИ НА ПАСІЦІ