ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

Розділ 2 Моделювання

& 4. Поняття моделі та предметної галузі

4.4. ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

1. Модель відображає лише настану властивостей, відношень та особливостей поведінки об’єкта – оригіналу. Наприклад, модель автомобіля не має двигуна, муляж яблука не відтворюй смакових якостей.

 ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

Рис. 2.8. Модель підйомного крана не має двигуна, корпус виготовлений з іншого матеріалу, має менші розміри і потужність, але подібний зовнішній вигляд, може піднімати вантаж і рухатись не гусеницях

2. До одного

об’єкта можна створювати різні модель Наприклад, паперовий літачок, пластмасова іграшка, що відтворює лише форму літака, зменшена модель літака, яка відтворює не тільки форму, а й функцію літати.

– Дізнатися більше про тривимірне моделювання ви зможете на диску.

 ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

Чим більше ознак об’єкта відображує модель, тіш повнішою вона є. Створюючи модель, людина намагається найбільш повно відобразити лише ті ознаки об’єктів, що є важливими та суттєвими для досягнення поставленої мети. Якщо, наприклад, модель пароплава створюють для колекції, то суттєвими є його зовнішні ознаки, а не можливість плавати. Створюючи паперовий кораблик, який діти будуть лапу скати у струмку, важливо, щоб він міг плавати.

Від мети моделювання залежать вимоги до моделі, тобто які саме ознаки об’єкта-оригіналу вона має відображати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ - Інформатика


ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ