ШКІДНИКИ АГРУСУ

Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

ШКІДНИКИ АГРУСУ

В агрусу ті самі шкідники, що й у чорної смородини. Укажемо лише деякі, не згадані раніше.

Каліфорнійська щитівка. Карантинний шкідник. Ушкоджує всі плодові та ягідні культури, живлячись соком стовбурів, гілок, пагонів, листя й плодів. Поширюється шкідник з посадковим матеріалом. Уражені частини рослини в’януть, припиняють ріст, при сильному ушкодженні висихають і опадають.

Потрібно використовувати тільки здоровий посадковий матеріал. У період набубнявіння бруньок

рослини обприскують препаратом № 30, олеокупритом. Улітку, коли личинки починають розвиватися, проводять ще одне обприскування, а через 14 днів – третє.

Сірий брунькоїд. Жук, що ушкоджує малину, смородину й агрус. Живиться бруньками та молодими листочками. Личинки жука зимують у грунті, живлячись дрібними корінцями.

Для боротьби зі шкідником використовують обприскування бен30фосфатом або карбофосом.

Агрусові пильщики. Є два різновиди цієї комахи. Личинки жовтого агрусового пильщика – зеленого кольору з чорними бородавками, личинки чорного агрусового пильщика – зеленого кольору

без бородавок. Вони об’їдають листя агрусу й смородини навесні та влітку. Зимують у верхньому шарі грунту, а самки відкладають яйця з нижнього боку листя. За літо пильщики дають два покоління.

Для боротьби зі шкідниками перед цвітінням або після цвітіння агрусу та смородини кущі обробляють карбофосом. Після збирання врожаю обприскування повторюють.

Агрусовий п’ядак. Гусінь цього метелика живиться листям рослини.

Для боротьби використовують отрутохімікати відповідно до інструкції, а з біологічних методів захисту рослин використовують вирощування поруч із плантаціями агрусу бузини. Для відлякування метеликів і гусені п’ядака можна встромляти в кущі агрусу гілку бузини.

Агрус страждає від тих самих хвороб, що й чорна смородина. Крім хімічних методів боротьби використовують і правильний добір сортів, стійких до захворювань.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ШКІДНИКИ АГРУСУ - Рослинництво


ШКІДНИКИ АГРУСУ