ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 18. СКЛАД ЧИСЛА 4. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ ЧИСЛАМИ ТА ЗНАКАМИ. НАПИСАННЯ ЦИФР
Мета: навчати учнів визначати і запам’ятовувати всі випадки складу числа 4; вправляти у написанні цифр; удосконалювати вміння порівнювати числа в межах 4; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра “День – ніч”
На дошці виставлені цифри від 1 до 10.
“Ніч”
“День” – розплющують очі і говорять, яка цифра зникла.
2. Гра “Мовчанка”. Робота з цифровим віялом
– Покажіть “сусідів” числа 2; 3.
– Покажіть число, попереднє до числа 3; 4; 2.
– Покажіть число, наступне до числа 2; 1; 3.
3. Весела задача
Мчаться на санчатах
Четверо малят.
Троє з них – дівчата.
Скільки всіх хлоп’ят?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 25)
Завдання 1
– Розгляньте малюнки. Що в них спільного? Що відмінного? Які пори року зображені на кожному з них? Доведіть
– Кого на малюнках 4? (Лелек, лебедів, снігурів, дітей)
– Чого на малюнках 4? (Листя, дерев)
– Яким множинам відповідають рівності під малюнками?
Завдання 2
– Розгляньте будиночок числа 4. Які мешканці живуть на кожному поверсі? Поясніть.
– Які числа потрібно вставити у рівності? Знайдіть підказки в будиночку числа 4.
– Прочитайте отримані рівності.
– Розгляньте будиночок числа 4. Які мешканці живуть на кожному поверсі? Поясніть.
Завдання 3
– Виконайте завдання від Плюса Плюсовича і Мінуса Мінусовича. Яке число було? Яке стало? Збільшилося чи зменшилося число? Які знаки потрібно вставити?
Завдання 4
– Який зріст мають Оленка і Іринка?
– Якщо Оленка вища за Катрусю, то Катруся… за… і…
– Хто з дівчат вище – Тетянка чи Катруся? Хто найвищий? Хто найнижчий?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з набірним полотном
– Розкладіть лісові ягідки по-різному в кошики.
2 + 2; 1 + 1 + 1 + 1; 3 + 1
2. Гра “Конкурс красунь”
– Запишіть ряд чисел від 1 до 4.
Сусіди по парті обмінюються зошитами і визначають цифру, яка написана краще за всіх. Цю цифру позначають короною.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Що нового дізналися?
– Чого навчилися?
– Що сподобалося?
– Що здалося складним?