ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 32. СКЛАД ЧИСЛА 9. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 9. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ
Мета: розглянути всі варіанти складу числа 9; учити учнів порівнювати числа у межах 9; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
– Сім зайчиків сидять
І траву вони їдять.
От іще два прискакали.
Скільки зайців порахували?
– Під дубочком п’ять
Під сосною їх чотири.
Скільки разом, полічили?
– Ось до класу на урок
Прилетіло 6 сорок.
Три пізніше прибуло.
Скільки всіх сорок було?
2. Робота з числовим віялом
– Покажіть число попереднє до числа 6.
– Покажіть число, яке наступне до числа 3.
– Покажіть “сусідів” числа 8.
– Покажіть наступне число до числа 7.
– Покажіть число, попереднє до числа 5.
3. Гра “Знак загубився”
5 * 2 = 7
8 * 4 = 4
6 * 1 = 5
2 * 2 = 4
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 39)
Завдання 1
– Які числа живуть у цих
– Як ви здогадалися?
– Перевірте, чи правильно заселили квартири у першому будиночку. Заселіть вільні квартири у другому будиночку.
– Розгляньте третій будиночок. На якому поверсі немає вільних квартир?
– Додайте числа, що мешкають на цьому поверсі.
– Яке ж число живе у цьому будиночку? Заселіть вільні квартири.
Завдання 2
– Скільки грибочків у кожному кружечку?
– На які два числа можна розкласти число 9?
Завдання 3
– Порівняйте числа. Складіть нерівності. Запишіть їх у зошит.
Завдання 4
– Доповніть рівності. Які числа потрібно вставити?
Завдання 5
– Куди повзе равлик?
– Скількома шляхами він може дістатися до сонечка?
– Яким шляхом равлик швидше дістанеться до сонечка?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра “Яке число загубилося?”
2. Гра “Чарівні фігурки”. Робота з індивідуальним матеріалом
– Покладіть 9 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик убік.
– Скільки квадратиків ліворуч? А скільки праворуч? Як можна одержати число 9?
Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу числа 9.
Учитель записує приклади на дошці, а діти – в зошиті.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Як одержати число 9? Назвіть всі відомі вам випадки.