СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 47. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ

Мета: продовжити роботу над формуванням поняття “задача”; закріпити знання учнів про структурні елементи задачі та етапи роботи над нею; вчити складати задачі за малюнками і поданою рівністю, розв’язувати задачі на знаходження остачі; узагальнити знання про натуральний ряд чисел; удосконалювати обчислювальні навички; виховувати

старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба

На дошці – таблиці:

 СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ

2. Гра “Відшукай числа”

 СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ

3. Математичний диктант

– Запишіть числа від 7 до 10.

– Запишіть числа від 8 до 5.

– Перший доданок – 4, другий – 1. Чому дорівнює сума?

– Від 9 відняти 1. Запишіть відповідь.

– Від 7 відняти 7. Запишіть відповідь.

– На тарілці лежало 8 тістечок. За обідом всі тістечка з’їли. Запишіть, скільки тістечок залишилось на тарілці?

Взаємоперевірка

робіт.

4. Гра “Яке число загубилося?”. Робота із числовими віялами

Учитель лічить до 10 і навмисно пропускає число, діти показують пропущене число.

Фізкультхвилинка

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 54)

Завдання 1

– Скільки пташок сиділо на годівниці? Скільки пташок полетіло? Скільки пташок залишилося? Складіть задачу за малюнком.

– На годівниці сиділо 4 пташки. Дві пташки полетіли – це умова задачі. Скільки пташок залишилося? – це запитання. 4 – 2 = 2 (пт.) – це розв’язання задачі.

Відповідь: 2 пташки.

Завдання 2

– Скільки пиріжків спекла бабуся? Скільки пиріжків з’їли онуки? Скільки пиріжків залишилося?

– Розгляньте схему. Що означають числа? (2 – частина, 10 – ціле) Що невідомо? (Частина) Запишіть розв’язання так: 10 – 2 = 8 (л.)

Відповідь: 8 пиріжків.

– Якщо частину предметів забирають (вилучають), то виконують дію віднімання й отримують менше число.

Завдання 3

– Скільки кілець підкидав клоун? Скільки кілець упали на арену? Скільки кілець він продовжив підкидати?

– Розв’яжіть задачу. Розкажіть умову, запитання, розв’язання, відповідь.

Завдання 4

– Складіть задачу за рівністю. Розв’яжіть її. Розкажіть умову, запитання, розв’язання, відповідь.

2. Порівняння чисел. Записування нерівностей у зошиті

 СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ

3. Розв’язування прикладів

9 – 3

7 – 5

1 + 4

10 – 2

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– З яких частин складається задача?

– Чи можна розв’язати цю задачу? Поясніть чому?

У Катрусі є червоні й сині кульки. Скільки всього кульок у Катрусі?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ - Плани-конспекти уроків по математиці


СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ