СОРОКОПУДИ

СОРОКОПУДИ – найнебезпечніші для бджіл птахи. Це дрібні, рідше – середнього розміру птахи з характерним гачкоподібним дзьобом.

Існує багато видів С. Населяють вони зарості чагарників, узлісся, заплави рік, культурні насадження на рівнинах і в горах. Уникають густих заростей дерев. Харчуються хребетними й безхребетними комахами. Найчастіше винищує бджіл-складальниць сірий С. Довжина його тіла 27 см. Спина самця попелясто-сіра, плечі й черевце білі, крила та хвіст зверху чорні. Самка забарвлена менш яскраво.

Рудий, С. (жулан), завдовжки

близько 20 см. У самця спина та плечі рудувато-червоні, інша частина верху блакитнувато-сіра, нижній бік білий із червонуватим відтінком. У самки спина рудувато-бура, черевце жовтувато-буре з бурими смугами.

Червоноголовий С., довжина якого 18 см. У самця голова рудувато-червона, спина, крила та хвіст чорні, на крилах і на плечах є білі плями. Черевце біле з рудуватим відтінком. У самки оперення блідіше, ніж у самця.

Чорнолобий С., довжина його досягає 24 см. У самця попелясто-сіра спина, черевце рожевого відтінку, крила чорні з білою плямою. Оперення самки блідіше. Усі С. досить ненажерливі. Поселяючись

поблизу пасік, вони завдають їм величезної шкоди. Улітку 55 % корму сірого С. складають комахи, з них 1/4 джмелі, восени відповідно 94 і 41 %. Дрібних комах, а також робочих бджіл С. з’їдають на льоту, великих комах, таких як матки джмелів і бджіл, вони надягають на колючки чагарників.

Заходи боротьби. С. відлякують з пасік так само, як і щурок.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


СОРОКОПУДИ - Бджільництво


СОРОКОПУДИ