Урок 115
Тема. Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами
Мета: узагальнити знання учнів про речення, закріпити вміння відтворювати інтонацію розповідних, питальних і спонукальних речень, речень з однорідними членами; розвивати уміння інтонаційного читання окличних речень, пунктуаційні навички; виховувати бажання працювати колективно, у парах.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка домашнього завдання (вправа 212)
II. Актуалізація опорних знань та мотивація
Вчитель заздалегідь записує на дошці висловлювання із вправи 220.
– Виберіть і прочитайте тільки ті висловлювання, які є реченнями.
– Чому саме ці висловлювання є реченнями?
III. Оголошення теми й мети уроку
– Сьогодні ми зосередимо увагу на темі “Речення” й згадаємо все, що ми знаємо з цієї теми.
IV. Закріплення та систематизація знань
1. Колективна творча робота (за вправою 220)
Вчитель пропонує дітям скласти речення 5, 6 й ускладнити їх однорідними членами.
– Які розділові знаки ви поставили в розповідних неокличних реченнях? А в розповідних окличних?
–
2. Робота з опорною схемою
– Давайте систематизуємо свої знання про речення, склавши опорну схему.
3. Робота над інтонуванням речень
Вправи 218, 219 опрацювати усно колективно.
4. Самостійна робота з підручником Вправу 213 опрацювати усно.
– Поясніть розділові знаки у реченнях з однорідними членами.
5. Творча робота у парах (вправа 222)
– Виберіть прикметник із вправи. Доведіть, що ці слова є прикметниками.
6. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
V. Підсумок уроку
– Складіть речення до схем.
– Поясніть розділові знаки у складених реченнях.
– Якого типу речення за метою висловлювання ви склали?
– А за інтонацією?
VI. Домашнє завдання
Дівчата – вправа 223; хлопці – вправа 217.