Стилістика і культура мовлення

Стилістика речень з різними способами вираження чужого мовлення

§ 15. Стилістика і культура мовлення

218.1. Автомобіль наближався. 2. Господарі залишилися одні. 3. Не дивлячись на те, що була негода, ми все ж поїхали на дачу. 4. У Ростових було дві дочки: Наташа і Соня, а ще син Микола. 5. У фільмі йдеться про дійсні факти. 6. Я люблю грати в хокей і плавати в басейні. 7. Всі ми раділи успіхам нашої збірної і гордилися нею. 8. Ще коли я навчався в школі, дідусь брав мене на іподром. 9. Старша сестра носила шляпу на голові, а молодша – туфлі на високих

каблуках.

220.1. Ми ділилися враженнями від мандрівки. 2. Команда була впевнена у своїй перемозі. 3. Юнак почав уникати своїх ровесників і шукати друзів серед старших. 4. Скромністю і серйозністю Марина вирізнялася від інших дівчат. 5. У зв’язку з переходом на зимовий час змінюється режим роботи магазину.

222.1. У неї були карі очі, а но носі – веснянки. 2. Художника вразив вираз її обличчя. 3. У дівчини були дрібні риси обличчя і біляве кучеряве волосся. 4. Чоловік мав горбатий ніс і темні очі. 5. У юнака був стурбований погляд.

223.1. Коли новенький увійшов до класу, він побачив привітні обличчя нових

друзів. 2. Коли він був молодим, світ здавався йому тісним. 3. Ми довго стежили за човном, доки він не зник. 4. Поки Ліза накривала на стіл, Віктор показував Андрію нову квартиру. 5. Щойно юнак увійшов до вітальні, як раптом двері більярдної відчинилися.

225.ІІ. 1. Рік, коли народився поет, був багатий на події, які увійшли в новітню історію України. 2. Жінка підійшла до тераси, з якої вона могла дивитися на море. 3. Спеціалістів, яких готує Київський національний університет імені Тараса Шевченка, гостро потребує країна, що направила студентів на навчання. 4. Ми поселились у будинку, розташованому в мікрорайоні, де знаходиться торговельно-розважальний центр. 5. У село до бабусі щоліта приїжджав хлопчик, що любив яблука, яких було багато в саду.

227.1. Книжка, яку подарував мені друг, розповідає про життя сучасної молоді. 2. Відповідальну роботу директор доручив співробітниці, якій він дуже довіряв. 3. Клумби, які ми розбили перед школою, палають ріанобарв’ям квітів. 4. Відпочивальники ловили рибу у річці, на березі якої вони жили. 5. Дівчину, з якою потім познайомився, юнак врятував від акули. 6. Теплий дощик, якого так потребували посіви, змочив землю.

228.1. Мені дали зрозуміти, що я чекаю даремно. 2. Я не знав, скільки ще часу треба їхати до наступної зупинки. 3. Співробітник Державтоінспекції зауважив водієві, що той порушив правила. 4. Гравці запевняли, що вони свою команду не підведуть.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


Стилістика і культура мовлення - ГДЗ з мови


Стилістика і культура мовлення