ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ

ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ

Урок 23. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток; вчити знаходити периметр многокутника; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння аналізувати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, формувати потребу розв’язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички

роботи в парі і групі; виховувати навчальну активність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с. 55)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток, навчимося знаходити периметр многокутника.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 34-35)

Завдання 187. Колективне опрацювання матеріалу

– За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

– Перевірте результати обчислень за таблицями.

Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 9, починаючи від найбільшого результату.

– Прочитайте тільки результати таблиці.

– Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

– Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання 188

Учні пояснюють, як виконати обчислення, працюючи у своїх зошитах.

Завдання 189

Перший стовпчик – з коментуванням, решта прикладів – самостійно.

Завдання 190. Колективне опрацювання матеріалу

1) Як називаються ці геометричні фігури?

 ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

1 – незамкнена ламана;

2 – замкнена ламана, многокутник, чотирикутник.

– Що зображено? (Многокутники)

 ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

– Назвіть кожний многокутник і покажіть його межі.

Учні виходять до дошки й указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонах многокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнуту ламану.

– Що є межею многокутника? (Замкнена ламана.)

– Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і додати довжини.) Висновок: Сума довжин усіх сторін многокутника – це периметр многокутника.

2 + 5 + 2 + 4 = 13 (см)

Відповідь: 13 см.

– Перевірте, чи правильно знайшли периметр чотирикутника. Знайдіть самостійно периметр трикутника.

Завдання 191

Учні порівнюють і розв’язують задачі.

Завдання 192*

Учні “ланцюжком” будують 3 многокутники так, щоб кількість сторін у кожній наступній фігурі збільшувалася на 1.

Завдання 193

Учні “ланцюжком” добирають числа, щоб рівності були правильними. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.

2. Фізкультхвилинка

Руки на лікоть поставте спочатку,

Вліво і вправо качніть плічми.

Ви дотяглися рукою до п’ятки?

Якщо дістали, усе в порядку.

Руки на пояс, голову вище!

Раз – нахил, два – ще нижче.

Ноги на п’ятки, потім на носок,

Плеснемо в долоні – продовжимо урок!

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра “Математичні кінцівки”

 ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

2. Робота над задачею

Скільки літрів води можна долити в бутель місткістю 19 л, якщо у ньому вже є: 10 л, 5 л, 7 л, 11 л?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Дід, баба, онучка, собачка, кішка та мишка тягнули ріпку. Скільки рук тягнули ріпку? (6)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Що нового дізналися на уроці?

– Що таке периметр?

– Як знайти периметр многокутника?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 35, завдання 194; 195.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 23

1. Перевірка домашнього завдання (с. 33, завдання 185; 186)

Завдання 185

– Прочитайте складені вирази.

Завдання 186

– Яку задачу склали за таблицею? Яку обернену задачу склали, щоб перевірити розв’язок?

2. Гра “Ланцюжок”

 ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

3. Гра”Зайве”число”

– У кожному рядку знайдіть “зайве” число.

 ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

4. Хвилинка каліграфії

– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 10; 8; 11; 9; 12; 10; 13; ?; ?.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА - Плани-конспекти уроків по математиці


ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА