Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа

Тема. Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа.

Мета. Сформувати уявлення про середовище текстового редактора, його призначення. Ознайомити учнів з правилами введення тексту. Навчити учнів розпочинати і завершувати роботу з текстовим редактором, зберігати текстовий документ на носії, виділяти фрагменти тексту (слово). редагувати символи, переключати мовні режими роботи клавіатури. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності

для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати пам’ять, логічне мислення, самостійність учнів. Розвивати інтерес до здобуття знань. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань, навичок та вмінь.

Матеріали до уроку. Підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп’ютери, академічний тлумачний словник української мови.

Зміст уроку

1. Організаційна частина.

– Розпочати урок пропоную з девізу, який налаштує вас на плідну роботу. Я починаю, ви закінчуєте хором.

– Сьогодні на уроці для всіх обов’язково:

Працювати

– активно,

Слухати – уважно,

Міркувати – швидко,

Відповідати – правильно.

2. Актуалізація опорних знань.

– Продовжуємо мандрівку країною Інформатики. Ви вже навчились виконувати операції над папками і файлами, а сьогодні розпочинаємо знайомство з середовищем текстового редактора.

– Як ви можете пояснити слова “текстовий редактор”? (З терміном “текст” ми зустрічаємось на уроках української мови. Текст – це речення, які зв’язані між собою за змістом. До тексту можна дібрати заголовок. Кожен текст мае тему.)

Учні знаходять у словнику пояснення інших слів. (Редактор – той, хто редагує текст. Редагувати – перевіряти і виправляти або відповідно оформляти певний текст.)

Робота в зошиті

Завдання 1.

– Пронумеруйте речення так, щоб утворився зв’язний текст.

4 Йду, а верба ласкаво простягає мені вслід зелені віти.

5 Он пишається своєю красою калина.

6 А мамина вишня зустрічає мене в саду тихою усмішкою.

1 Йду заквітчаним рідним краєм.

2 А над річкою витьохкують невгамовні солов’ї.

3 Тихо шепочуть з вітром тополі.

7 Це – моя Україна.

3. Вивчення нового матеріалу.

Як ви гадаєте, яка сфера людської діяльності найбільш пов’язана з редагуванням текстів? (Відповіді учнів.) Звичайно ж, видавнича. Раніше тексти друкували на друкарських машинках, потім до них вносили зміни, знову повністю передруковували, і так могло бути декілька разів. Комп’ютери значмо полегшили цю роботу. З’явилися спеціальні програми для створення та опрацювання текстів. їх називають текстовими редакторами. Один із текстових редакторів називається Word Pad. З його допомогою можна вводити тексти з клавіатури, змінювати їх, зберігати на носії, роздруковувати.

4. Робота з підручником.

Стратегія “Джигсоу”

Кожна група отримує частину цілого тексту (с. 25-26) для вивчення та презентації один одному. Щоб спрямувати роботу учнів, учитель пропонує їм картки з переліком запитань.

Група 1

1. Опишіть алгоритм запуску на виконання текстового редактора WordPad.

2. Як зберегти текстовий документ? Поясніть, звертаючись до тексту.

Група 2

1. Знайдіть та прочитайте основні правила введення тексту.

2. Для чого використовують кнопки  Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа

Фізкультхвилинка

По секрету вам скажу,

З фізкультурою дружу!

Вмію гарно підтягатись,

Низько-низько нахилятись.

Вліво-вправо повернуся,

Знов присяду, нахилюся.

Розім’ятись я не проти…

І скоріше до роботи.

5. Робота за комп’ютером.

За комп’ютер ми сідаєм,

Правила всі пригадаєм.

Щоб безпечно працювати,

Треба їх нам добре знати.

А) Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером.

– Попрацюйте в парах. Розкажіть один одному, як поводитись з комп’ютером.

Один учень запитує, а інший – відповідає. Потім міняються ролями.

Б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою.

– Запустіть на виконання текстовий редактор WordPad. Перед вами вікно текстового редактора. У верхньому лівому куті аркуша блимає вертикальна лінія. Це – текстовий курсор. При введенні тексту символи з’являються в місці знаходження курсора. Введіть кожен своє ім’я та натисніть клавішу Enter. Виділіть введене ім’я, установивши на ньому вказівник і двічі клацнувши ліву кнопку миші. За допомогою кнопки  Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа зробіть його жирним. Введіть своє прізвище та натисніть клавішу Enter. Виділіть введене прізвище і за допомогою кнопок  Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа зробіть його з нахилом та підкресленим. Введіть назву школи та клас, у якому навчаєтеся. Збережіть набраний текст.

В) Робота з комп’ютерною програмою.

Г) Релаксація (зняття зорової втоми).

Офтальмологічна пауза

Подивились вправо, вліво,

Вгору, вниз, собі на ніс!

Знову вправо, знову

Вліво і покліпали очима.

Г) Продовження роботи з комп’ютерною програмою.

6. Закріплення знань.

Робота в зошиті

Завдання 2.

– Позначте правильну послідовність дій для запуску на виконання програми WordPad.

 Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа

Завдання 3.

– Доберіть правильно слова в реченнях, підкресливши їх.

За допомогою кнопки  Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа символи можна зробити (жирними, нежирними).

За допомогою кнопки  Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа символи можна зробити (з нахилом, без нахилу).

За допомогою кнопки  Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа символи можна зробити (підкресленими, без підкреслення).

Завдання 4.

– Підкресліть ту кнопку, яку використовують для збереження текстового документа.

 Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа

Робота з підручником

Завдання 2 (с. 27, “Для кмітливих”).

– Розгадайте ребус. Яке слово одержали? (Курсор) Що це таке? (Це вертикальна лінія у верхньому лівому куті аркуша вікна текстового редактора.) Яке її призначення? (При введенні тексту символи з’являються в місці знаходження курсора.)

Завдання 6 (с. 27).

– Ганнуся в текстовому редакторі ввела слово Україна. Поясніть, шо вона побачить на аркуші після натиснення клавіш:

 Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа(Єдина Україна.)

7. Підсумок уроку. Рефлексія.

– Висловіть власну думку щодо сьогоднішнього уроку.

Мені зрозуміло…

Мені дуже сподобалося…

Я хотів би дізнатися…

Наступного разу, будь ласка, …

Позитивні емоції у мене викликало…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа - Плани-конспекти уроків по інформатиці


Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора. Правила введення тексту. Відкриття і збереження текстового документа