ТИСК КРОВІ В СУДИНАХ – КРОВООБІГ – ЛЮДИНА

Біологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

КРОВООБІГ

ТИСК КРОВІ В СУДИНАХ

Рух крові по серцево-судинній системі зумовлений тиском крові всередині кровоносних судин. Кров’яний тиск створюється завдяки скороченням серця і опору, що створює тиск крові на стінки кровоносних судин.

Найвищий тиск – в аорті. Тиск в аорті в момент скорочення шлуночків називається максимальним артеріальним тиском. Під час розслаблення шлуночків тиск в аорті називається мінімальним артеріальним тиском.

При проходженні крові великими

і середніми артеріями тиск знижується. Найнижчий кров’яний тиск у дрібних артеріях і капілярах.

Рівень тиску залежить від кількості крові, що циркулює судинами. Постійний рівень кров’яного тиску підтримується за рахунок механізму саморегуляції. Так, у випадку крововтрати організм може швидко збільшувати об’єм крові, що циркулює, у результаті додаткового надходження в кровоносну систему крові з так званих кров’яних депо – селезінки, печінки, шкіри. Як тільки кров’яний тиск починає зростати або падати, від рецепторів, розташованих у стінках великих артерій і вен, у нервову систему

поступає відповідна інформація. З нервових центрів, що керують роботою серця і судин, до серця йдуть імпульси, що призводять або до зменшення частоти і сили його скорочень, або до посилення роботи серця. До артерій надходять нервові імпульси, що збільшують або зменшують просвіт судин.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


ТИСК КРОВІ В СУДИНАХ – КРОВООБІГ – ЛЮДИНА - Довідник з біології


ТИСК КРОВІ В СУДИНАХ – КРОВООБІГ – ЛЮДИНА