ТРУТНІ

ТРУТНІ – тимчасові члени бджолиної сім’ї, кількість яких залежить від віку матки, сили сім’ї, стану гнізда, якості стільників.

Черевце Т. тупе, а не овальне, крила виходять за його межі, очі великі та складні, у них немає жала. Довжина тіла Т. складає 15-17 мм, а вага – близько 200 мг.

Т., як і матка, не здатен добувати собі їжу. Його призначення – запліднення молодих маток.

У сильній сім’ї Т. виводяться наприкінці весни й улітку. У літній період в одній сім’ї їх може налічуватися до 2-3 тисяч. Середня тривалість життя Т. – 54

дні. На розвиток одного Т. затрачається корму утричі більше, ніж на розвиток однієї бджоли. У віці 10-14 днів Т. стають статевозрілими. Живуть вони в найтеплішій частині вулика, де розташовані чарунки з розплодом.

Вилітають Т. тільки в теплі дні, з 12-ї до 17-ї год дня, на 6-15 хв, у шлюбний період – на 25-27 хв.

Оскільки Т. поїдають велику кількість запасів меду, багато бджолярів намагаються штучно скоротити їхнє виведення, зрізуючи трутневий розплід.

Т., який не брав участі в спарюванні, живе від двох до чотирьох місяців. Після спарювання з маткою гине. У літній період Т. залітають в інші бджолині сім’ї

й залишаються там до кінця життя.

У нормальній сім’ї Т. проживають до кінця медозбору. Після закінчення узятку бджоли виганяють Т.

Восени нормальна сім’я не прийме Т., вона обов’язково вб’є його. Якщо ж Т. затримався в якій-небудь сім’ї – це ознака її неблагополучності.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ТРУТНІ - Бджільництво


ТРУТНІ