У чому полягає основна ідея праці Дж. Робінсон “Економічна теорія недосконалої конкуренції”?

Історія економічних вчень

ЕВОЛЮЦІЯ НЕОКЛАСИЧНОЇ ТЕОРІЇ XX ст.

У чому полягає основна ідея праці Дж. Робінсон “Економічна теорія недосконалої конкуренції”?

Джоан Вайолет Робінсон (1903-1983) закінчила Кембриджський університет, стала одним із визначних представників і продовжувачів вчення “школи А. Маршалла”. Вона належить до тих теоретиків економічної науки, світове визнання яким принесли праці, створені на початку творчого шляху (“Економічна теорія недосконалої конкуренції” була написана Джоан Робінсон у віці 30

років).

Основна ідея цієї книги грунтується на вивченні ринкових аспектів функціонування монополій, конкуренція між якими внаслідок порушення рівноваги в економіці є, на її думку, недосконалою (за термінологією Е. Чемберліна – монополістичною).

Як і Е. Чемберлін, Дж. Робінсон ставить перед собою першочергове завдання: з’ясувати механізм установлення цін у ситуації, коли виробник є монопольним власником вироблюваної продукції, тобто те, чому ціна має саме таку величину і чому покупець погоджується купувати товар завстановленою продавцем ціною, яка приносить останньому монопольний прибуток.

Подальші міркування її багато в чому розходяться із судженнями Е. Чемберліна. Зокрема, якщо останній монополістичну конкуренцію пов’язував із однією з характеристик природного становища ринку в рівновазі, то Дж. Робінсон, говорячи про недосконалу конкуренцію, вбачала в ній передусім порушення і втрату нормального рівноважного стану конкурентної господарської системи, а також “експлуатацію” найманої праці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


У чому полягає основна ідея праці Дж. Робінсон “Економічна теорія недосконалої конкуренції”? - Економічні учення


У чому полягає основна ідея праці Дж. Робінсон “Економічна теорія недосконалої конкуренції”?