Учись міркувати

Учись міркувати

1

Щоб поставити паркан, вкопали 16 стовпів через кожні 5 метрів. Третину паркану оздобили камінням. Яку довжину має частина паркану, оздоблена камінням?

 Учись міркувати

Зверни увагу: щоб відповісти на запитання, треба знати довжину паркану (невідомо) і те, яка частина паркану оздоблена камінням (відомо – третина). Щоб визначити довжину всього паркану, треба знати відстань між двома сусідніми стовпами (відомо – 5 м) і число проміжків між стовпами (невідомо). Число проміжків між стовпами на 1 менше від

числа стовпів: 16 – 1 = 15.

2

Телеграфні стовпи розташовані на відстані 12 м один від одного. Визнач відстань між шостим і двадцятим стовпами.

Зверни увагу: щоб визначити відстань між шостим і двадцятим стовпами, треба знати відстань між сусідніми стовпами (відомо – 12 м) і кількість проміжків між стовпами (невідомо).

Кількість проміжків між стовпами з певними номерами дорівнює різниці їх номерів.

3

У гаражі 750 автомобілів. Вантажівки мають по 6 коліс, а легкові автомобілі – по 4 колеса. Скільки вантажівок і скільки легкових автомобілів у гаражі, якщо разом коліс 3024?

4

У кожний із 4 магазинів привезли 7 ящиків з яблуками та грушами. Скільки привезли ящиків з яблуками і ящиків з грушами, якщо загальна маса фруктів – 176 кг, маса 1 ящика з яблуками – 8 кг, маса 1 ящика з грушами – 5 кг?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Учись міркувати - Математика


Учись міркувати