УРОК-ГРА “ПРИРОДОЗНАВЧИЙ КВЕСТ”

ТЕМА 1. ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА

УРОК 10 (АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ВАРІАНТ)

ТЕМА. УРОК-ГРА “ПРИРОДОЗНАВЧИЙ КВЕСТ”

Мета уроку: навчальна – повторити визначення та закони, що були вивчені за темою “Організм як жива система”; розвиваюча – розвивати вміння учнів порівнювати царства живої природи; виховна – формувати в учнів такі риси, як увага, здатність швидко робити вибір та приймати рішення, уміння програвати і робити правильні висновки з поразки.

Методи уроку: словесний (бесіда), наочний (робота з квест-полем),

порівняльний (пригадати відмінності чотирьох царств живої природи).

Обладнання: квест-поля формату А4 (по одному на кожного учасника гри або одно велике поле формату А1 на дошці) без стрілочок та поле з відповідями на завдання для вчителя.

Тип уроку: узагальнююча ситуативна гра.

Міжпредметні зв’язки: географія, біологія.

Хід уроку

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ

– Слово вчителя

Сьогодні ми повторимо вивчену тему за допомогою гри-мандрувальниці. Правильно обрана

відповідь переведе учасника на вищий рівень, а помилкова відповідь, навпаки, відкине назад. Тільки підготовлені та уважні гравці першими вийдуть на найвищий рівень та отримають звання переможців.

II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Якщо гра відбувається командно, то розігрується лише право першого ходу, а далі команди роблять ходи по черзі. Учитель чи ведучий на великому полі на дошці малює стрілочки правильних відповідей.

У цю гру можна також грати індивідуально (кожний сам за себе), якщо число учасників дорівнює або менше, ніж число ходів (12).

Можна провести гру в “закритому” варіанті, коли учні отримують поле з уже накресленими стрілочками, вивчають його, роблять висновки: які відповіді позначені правильно, а які – ні. Потім учитель проводить бліцопитування за 12 запитаннями гри для перевірки, наскільки правильно учні зрозуміли підказку у вигляді вже накреслених стрілочок.

 УРОК ГРА ПРИРОДОЗНАВЧИЙ КВЕСТ УРОК ГРА ПРИРОДОЗНАВЧИЙ КВЕСТ

Увага! Можливі ходи, у яких обидва варіанти відповідей – правильні.

III. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Усі учасники – молодці, але перемогу здобули найкраще підготовлені гравці.
УРОК-ГРА “ПРИРОДОЗНАВЧИЙ КВЕСТ”