УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ

Цілі уроку:

– освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми;

– розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки;

– виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.

Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або слайди презентації із зображенням особливостей внутрішньої будови представників різних груп тварин.

Базові поняття і терміни

уроку: тварини, кишковопорожнинні, кільчаки, членистоногі, риби, амфібії, рептилії, птахи, ссавці.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Захист міні-проектів за темами, які обрали учні.

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Завдання для перевірки знань з теми

Варіант 1

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Органом дихання крокодила є:

А) зябра; б) легені; в) трахеї.

2. Кровоносна система в гідри:

А) замкнена; б) незамкнена; в) відсутня.

3.

Скелет у краба:

А) зовнішній; б) внутрішній; в) гідростатичний.

Напишіть “так”, якщо ви згодні із наведеним твердженням, або “ні”, якщо не згодні:

Твердження

“Так” або “ні”

4

Печінка входить до складу травної системи

5

Їжак має променеву симетрію тіла

6

Акула має у серці дві камери

7. Дайте визначення.

Серце – це___________________________ .

8. Дайте відповідь на запитання.

Навіщо тваринам потрібна видільна система?

Варіант 2

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Органом дихання коропа є:

А) зябра; б) легені; в) трахеї.

2. Кровоносна система в каракурта:

А) замкнена; б) незамкнена; в) відсутня.

3. Скелет у кита:

А) зовнішній; б) внутрішній; в) гідростатичний.

Напишіть “так”, якщо ви згодні із наведеним твердженням, або “ні”, якщо не згодні:

Твердження

“Так” або “ні”

4

Нирка входить до складу травної системи

5

Медуза аурелія має променеву симетрію тіла

6

Шпак має в серці дві камери

7. Дайте визначення. Нирка – це_____________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Навіщо тваринам потрібна дихальна система?

Варіант 3

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Органом дихання коника є:

А) зябра; б) легені; в) трахеї.

2. Кровоносна система в курки:

А) замкнена; б) незамкнена; в) відсутня.

3. Скелет у медичної п’явки:

А) зовнішній; б) внутрішній; в) гідростатичний.

Напишіть “так”, якщо ви згодні із наведеним твердженням, або “ні”, якщо не згодні:

Твердження

“Так” або “ні”

4

Шлунок входить до складу травної системи

5

Ворона має двобічну симетрію тіла

6

Карась має у серці три камери

7. Дайте визначення. Шлунок – це_________________________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Навіщо тваринам потрібна кровоносна система?

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ - Плани-конспекти уроків по біології


УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ