ВЕГЕТАТИВНА (АВТОНОМНА) НЕРВОВА СИСТЕМА – НЕЙРОГУМОРАЛЬНА РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ – ЛЮДИНА

Біологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

НЕЙРОГУМОРАЛЬНА РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ

ВЕГЕТАТИВНА (АВТОНОМНА) НЕРВОВА СИСТЕМА

Вегетативна нервова система – частина нервової системи, що керує діяльністю внутрішніх органів у процесі їх пристосування до умов зовнішнього середовища і власних потреб організму. Вегетативна нервова система поділяється на симпатичний, парасимпатичний і метасимпатичний відділи.

Збудження симпатичного відділу дозволяє організму мобілізувати усі наявні резерви для подолання раптового

навантаження, стимулюючи необхідні і гальмуючи непотрібні для даної діяльності функції. У свою чергу, парасимпатичний відділ змінює діяльність внутрішніх органів у протилежному напрямку, забезпечуючи поновлення життєво важливих ресурсів організму. Метасимпатична система знаходиться в самому органі і бере участь у процесах його саморегуляції. У внутрішніх органах нашого тіла закінчуються різні вегетативні нерви, що забезпечує всебічний контроль і регуляцію їхньої діяльності.

Вегетативна нервова система бере участь у всіх поведінкових актах, здійснюваних під керуванням головного мозку. Вона дозволяє організму зосередити діяльність усіх його фізіологічних систем на виконанні головних у даний момент форм діяльності і пристосовує роботу внутрішніх органів до змін навколишнього середовища.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


ВЕГЕТАТИВНА (АВТОНОМНА) НЕРВОВА СИСТЕМА – НЕЙРОГУМОРАЛЬНА РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ – ЛЮДИНА - Довідник з біології


ВЕГЕТАТИВНА (АВТОНОМНА) НЕРВОВА СИСТЕМА – НЕЙРОГУМОРАЛЬНА РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ФУНКЦІЙ – ЛЮДИНА