Мета: вдосконалювати навички роботи в техніці квілінг; навчити виготовляти фігурку павича; розвивати творчі здібності учнів, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу.
Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Добрий день, любі діти,
Рада вас вітати,
Щастя і добра
Всім вам побажати.
Посміхніться всім довкола:
Сонцю, небу,
І тоді обов’язково
День для всіх щасливим буде!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні ми продовжимо виготовляти аплікації у техніці квілінг.
– У техніці квілінг можна виготовляти не тільки квіти, але й різноманітні фігурки тварин.
Усі форми фігурок, деталі оздоблення майстри квілінгу передають, не “фотографуючи” їх, а за допомогою творчості та фантазії.
Робота за підручником (с. 62)
– За допомогою елементів квілінгу
– Хвіст яскравий розправляє,
Ходить і пишається.
Лиш пісень він не співає.
Як красень називається? (Павич)
2. Повторення основних елементів техніки квілінг (див. уроків)
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити.
Хочу я на фізхвилинку
Всіх вас запросити.
Раз – підняли руки вгору,
Два – схилились всі додолу.
Руки – в боки! Скік-скік-скоки!
Нахилились, повернулись,
Одне одному всміхнулись.
Покрутились вправо-вліво –
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири!
Набираємося сили.
Нахиліться, поверніться,
До товариша всміхніться.
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
– Розгляньте зразок на дошці.
– Які елементи квілінгу використані у роботі?
– З якого елемента зроблена голова?
– З якого елемента зроблений тулуб?
– З якого елемента зроблений хвіст?
– З якого елемента зроблене крильце?
– З якого елемента зроблений дзьобик?
– З якого елемента зроблені лапки?
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобався вам урок?
– Як можна оформити цю роботу?
– Що ще до неї можна додати?