ВПРАВИ НА ВЖИВАННЯ РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМ ПРИКМЕТНИКІВ У МНОЖИНІ

Мета: вчити учнів відмінювати прикметники у множині; формувати правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над прислів’ями

– Прочитайте, поясніть зміст. Прикметники у називному відмінку множини спишіть разом з іменниками, від яких вони залежать. Придумайте і запишіть з ними речення таким чином, щоб ці словосполучення вживалися в знахідному

відмінку однини.

1) Неправдиві слова височини не досягнуть. 2) Найкращі думки завжди приходять після діла. 3) Добрі діти доброго слова послухають. 4) Загоюються й тяжкі рани, не забувається слово погане.

2. Каліграфічна хвилинка

Гг га Ге ог аг

Гайок гомін гомонить

Затих гайок. І верби кучеряві

Пташиним співом вже не гомонять.

– Поясніть значення слова гомонять. Доберіть до нього синоніми.

3. Гра “Добери відсутній склад у порівняннях”

Ясний, як со…чко.

Загу…лась, як голка в сіні.

Бе…жи, як зіницю ока.

Да…ко, як небо від Землі.

Ди…ться, як

кіт на сало.

Со…мно, аж вуха в’януть.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви вдосконалите вміння відмінювати прикметники у множині.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

Виконання практичних завдань

1. Запишіть словосполучення у множині. Виділіть закінчення прикметників.

Козацька шабля, білий сарафан, кращий читач, давній слов’янин, чудовий орнамент, родинне гніздо.

2. Змініть словосполучення “іменник + іменник” на “прикметник + іменник” за зразком.

Зразок: будинки з каменю – кам’яні будинки.

Стільці з дерева –

Хустини з шовку –

Озера в горах –

Рушники з льону –

Горщики з глини –

– Складіть і запишіть речення з одним із утворених словосполучень. Установіть зв’язок слів у ньому.

3. Поширте речення прикметниками.

Діти Обирають листя.

Хмари пливуть у небі.

Дощі йдуть у місті.

Фізкультхвилинка

4. Придумайте і запишіть п’ять-шість прикметників з префіксом най – у множині. Розберіть прикметники за будовою.

5. Провідміняйте словосполучення.

Н. в. могутні дерева

6. Запишіть словосполучення у зазначених відмінках.

Колискові пісні – у Д. в.

Літні ночі – в О. в.

Соснові ліси – у Р. в.

7. Складіть речення з поданих слів.

Мохнаті, у, ковдрах, спокійно, сосни і ялини, пухових, дрімають.

– Розберіть прикметники як частини мови.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чого навчилися на уроці?

– Що особливого сподобалося?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


ВПРАВИ НА ВЖИВАННЯ РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМ ПРИКМЕТНИКІВ У МНОЖИНІ - Плани-конспекти уроків по українській мові


ВПРАВИ НА ВЖИВАННЯ РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМ ПРИКМЕТНИКІВ У МНОЖИНІ