ВУЛИК ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ

ВУЛИК ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ – на відміну від вертикального вулика, де гнізда розширюються вгору, з використанням надставок, у В. г. гніздо розширюється в горизонтальному напрямку.

У В. г. гніздо розширюється поступово, відповідно до сили сім’ї, що виключає утворення розривів у гнізді та його охолодження. Все гніздо бджіл легко оглядається, з ним легко працювати. Розмір гнізда розрахований на 20-24 рамки й дає можливість утримувати як улітку, так і взимку поруч з основною сім’єю відводок або нуклеус і застосовувати різні методи догляду за

бджолосім’ями.

Існує кілька типів В. г. їхні конструкції залежать від регіонів, де вони поширені. Так, існують вулики-лежаки на стандартну рамку завбільшки 435 х 300 мм і на повернену на 90° рамку – 300 х х 435 мм. До цих рамок пристосований пасічний інвентар, а також розмір листів штучної вощини. Вулик-лежак на 20 рамок завбільшки 435 х 300 мм затверджений стандартом для пасік України. Він уміщає в себе одну бджолосім’ю й відводок або нуклеус. В. г. розрахований на перевезення під час кочівлі пасіки.

У місцях рясного медозбору на вулики-лежаки встановлюють магазини.

В. виготовляються одностінні, а для зимівлі бджіл на волі – з утепленими передньою й задньою стінками. Гніздо бджіл з обох боків утеплюють матами, подушками або іншим утеплювачем. У такий спосіб виходить, що В. г. буде утеплений з усіх боків.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ВУЛИК ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ - Бджільництво


ВУЛИК ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ