ВУЛИК-ЛЕЖАК НА 16 РАМОК ІЗ МАГАЗИННОЮ НАДСТАВКОЮ

ВУЛИК-ЛЕЖАК НА 16 РАМОК ІЗ МАГАЗИННОЮ НАДСТАВКОЮ – призначений для утримання в ньому бджолиних сімей у різних кліматичних умовах. Його корпус і магазин, які вміщають 16 рамок і 16 напіврамок, за площею стільників відповідають двокорпусному вулику, що є цілком прийнятним для утримання сильних сімей і досить для розміщення великої кількості меду. У районах дуже високого медозбору рекомендується придбати або зробити до кожного вулика два магазини.

Корпус зібраний із 2-3 горизонтальних дощок завтовшки 40 мм. Бічні стінки складаються з дощок

завтовшки 30 мм. Внутрішні розміри корпуса 615 х 450 х 330 мм. На передній стінці прорізані два отвори для льотків: довжина нижнього – 250 мм, верхнього – 80 мм.

Усередині передньої й задньої стінок зроблені фальци (20 х 11 мм) для підвішування рамок, а в зовнішній верхній частині всіх стінок – чверті для встановлення магазинної надставки.

Дно наглухо прибите до корпуса вулика. Його щиток зібраний із трьох дощок завтовшки ЗО мм. Дно виступає за передню стінку на 35 мм, утворюючи прилітну дошку.

Магазинна надставка зібрана з дощок завширшки 165 мм, завтовшки 40 мм. Розмір торцевих стінок ЗО мм. Усередині

передньої й задньої стінок обрані фальци для підвішування рамок, у нижній внутрішній частині стінок – чверті для встановлення магазина на корпус. У верхній зовнішній частині стінок обрані чверті для постановки підкришника.

Підкришник зібраний із дощок завтовшки 25 мм. На торцевих стінках підкришника обрані чверті (12×10 мм) для встановлення магазина. Підкришник призначений для розміщення в ньому утеплювального матеріалу і годівниць і, під час перевезення пасік на кочівлю, частини бджіл.

Дах плоский, у вигляді щита з торцевими стінками. Стінки складаються з дощок завтовшки 15 мм, з’єднаних у чверть. Щиток даху вкритий покрівельною сталлю. Дах виступає за стінки вулика на 20 мм. У торцевих стінках даху й під щитком є вентиляційні отвори, що загратовуються сіткою з чарункою діаметром 3 мм.

Гніздові й магазинні рамки повинні мати постійні роздільники. Розміри рамок: гніздової – 435 х 300 мм, магазинної – 435 х 145 мм. Діафрагма являє собою дошки завтовшки 14 мм, з’єднані у чверть і щільно притиснуті до дна та стінок вулика гумовими ущільнювачами. Діафрагма встановлена на чвертях стінок корпуса.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ВУЛИК-ЛЕЖАК НА 16 РАМОК ІЗ МАГАЗИННОЮ НАДСТАВКОЮ - Бджільництво


ВУЛИК-ЛЕЖАК НА 16 РАМОК ІЗ МАГАЗИННОЮ НАДСТАВКОЮ