Хімічні речовини – Безпека в побуті

ОБЖ
Безпека в побуті

Хімічні речовини

Для боротьби з домашніми комахами широко використовують різні препарати. Більшість із них містять фосфор, миш’як, фтор, інші сильнодіючі хімічні елементи. Ці препарати можуть викликати важкі отруєння, якщо їх помилково прийняти усередину, а також інгаляційне отруєння, якщо не дотримуватися інструкцій щодо їхнього застосування. Для інгаляційного отруєння характерні запаморочення, нудота, розлад зору, підвищене потовиділення, психічне порушення. При потраплянні препарату до шлунково-кишкового

тракту з’являються блювота, виділення слизу з рота і носа, розлад шлунка, потовиділення, голов-ний і загрудинний біль.
Для захисту рослин застосовуються різні хімікати, які називають пестицидами, що широко використовуються у сільському і лісовому господарстві для регулювання зростання рослин і захисту їх від різних шкідників і хвороб, видалення бур’янистої рослинності. При попаданні пестицидів на шкіру, слизову оболонку ока, а також до організму людини може виникнути хімічний опік, а також сильне отруєння, що може спричинити смерть.
Косметичні засоби містять етиловий, бутиловий та
інші спирти, токсичні для нервової системи. При прийомі усередину ці речовини можуть викликати важке алкогольне отруєння, що супроводжується порушенням дихання і серцевої діяльності, розладом функцій шлунково-кишкового тракту.
Лакофарбові препарати часто виготовляють на основі токсичних високолетких розчинників та епоксидних смол. При роботі з лакофарбовими матеріалами у непровітрюваних приміщеннях можуть виникати отруєння їхніми парами, що характеризуються запамороченням, голов-ними болями, нудотою, блювотою.
Зберігати препарати побутової хімії необхідно тільки у стандартній тарі, герметично закритих флаконах з етикетками у недоступному для дітей місці.
З появою ознак отруєння отрутохімікатами або препаратами побутової хімії потрібно негайно звернутися до лікаря, у важких випадках – викликати “швидку допомогу”. До приїзду “швидкої допомоги” необхідно винести постраждалого на свіже повітря, зняти забруднений одяг, промити водою відкриті ділянки шкіри, в очі, рот, ніс закапати 2%-й розчин питної соди (1 столова ложка на літр води). Якщо ядохімікати потрапили до шлунково-кишкового тракту, потрібно викликати блювоту, натиснувши пальцями на корінь язика або давши випити 2-3 літри 2%‑го розчину питної соди. Рекомендується також дати постраждалому активоване вугілля (1 таблетка на 10 кг маси), покласти постраждалого без подушки, повернути голову набік, щоб запобігти попаданню до дихальних шляхів блювотних мас. При різкому утрудненні дихання зробити штучне дихання.
Необхідно пам’ятати, що при користуванні ядохімікатами і препаратами побутової хімії для запобігання отруєнню необхідно точно дотримуватися інструкцій щодо їхнього застосування, а також використовувати їх тільки за призначенням.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Хімічні речовини – Безпека в побуті - Довідник з ОБЖ


Хімічні речовини – Безпека в побуті