Ядерна зброя

Політологічний словник

Ядерна зброя – зброя масового ураження вибухової дії, в якій застосовується внутрішньоядерна енергія, яка виділяється під час ланцюгових реакцій поділу важких ядер деяких ізотопів урану та плутонію або у термоядерних реакціях синтезу легких ядер – ізотопів водню (дейтерій та тритій). Ядерний вибух вивільняє величезну кількість енергії, яка суттєво відрізняється від дії звичайних боєприпасів. Крім вибухової хвилі, ядерний вибух супроводжується світловим випромінюванням, проникаючою радіацією, електромагнітним

імпульсом та радіоактивним забрудненням. Потужність Я. з. вимірюється в тротиловому еквіваленті від десятків до мільйонів тонн. Перший досвід застосування ядерної зброї США проти японських міст Хіросіми та Нагасакі продемонстрував безпрецедентність такої зброї. Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року оголосила про без’ядерний статус української держави та прийняття трьох неядерних принципів: не приймати, не виробляти, не набувати ядерної зброї.

Военный энциклопедический словарь. – M., 1983; Декларація про державний суверенітет України. Прийнята Верховною Радою Української PCP 16 липня 1990 p. – К., 1990; Законодавство України про Збройні Сили: 36. законів за станом на 10 березня 2001 року / Верховна Рада України. – К., 2001.

А. Панібудьласка


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Ядерна зброя - Довідник з політології


Ядерна зброя