ЯКИХ РОСЛИН І ТВАРИН МОЖНА ПОБАЧИТИ ЛИШЕ В АВСТРАЛІЇ?

Зустріч 36. ЯКИХ РОСЛИН І ТВАРИН МОЖНА ПОБАЧИТИ ЛИШЕ В АВСТРАЛІЇ?

Мета: ознайомити учнів з рослинним і тваринним світом Австралії; розвивати мовлення, мислення; вчити складати комп’ютерні презентації, розповіді про природу материків і океанів, виступати перед класом з підготовленою інформацією; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу.” (с. 119)

2. Природнича розминка

“Чи вірите ви?”

Чи вірите ви в те, що?..

– Австралія – найменший материк.

– Австралія – найвіддаленіший від інших населених материків куточок Землі.

– Австралія – це материк, де все “навпаки”: у липні тут зима, а у січні – літо.

– В Австралії пустелі займають близько її половини.

– Австралія – не найсухіший материк Землі.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся… (Учні читають рубрику “Ти дізнаєшся”.)

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розповідь учителя

– Австралія – материк, на якому спекотно

і мало вологи. Дерева Австралії скидають не листя, а кору. Тут мешкають звіри, які вилуплюються з яєць,- качкодзьоб і єхидна. Австралія – найсухіший материк Землі, пустелі займають близько його половини. До таких умов життя пристосувалися рідкісні рослини – евкаліпт, пляшкове дерево, а також тварини – сумчастий ведмідь коала, кенгуру. Різноманітний світ птахів. Найбільший птах – страус ему. Великими зграями літають хвилясті папуги. Серед рослин виділяються дерева евкаліпти заввишки понад 100 м.

2. Робота за підручником (с. 120-122)

Вправа “Мікрофон”

Учні відповідають на запитання рубрики “Пригадай”.

– Прочитайте розповідь козака Подорожника.

– Доведіть, що Австралія – материк-заповідник.

– Які рослини характерні для вологих лісів?

– Які дерева вважають символом Австралії?

– Яка рослинність представлена у центральних посушливих районах материка?

– Чому евкаліптові ліси – світлі?

– Назвіть найхарактернішу рису тваринного світу Австралії.

– Що ви прочитали про сумчастих тварин?

– Розкажіть про сумчастих тварин Австралії.

– Хто такий качконіс?

– Які птахи поширені в Австралії?

– Які заходи вживаються для збереження неповторного рослинного й тваринного світу Австралії?

– Що вирощують в Австралії?

– Прочитайте і запам’ятайте висновки у рубриці “Сторінками Книги корисних природничих знань”.

3. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота в групах

– З’єднайте стрілками з назвою материка тільки правильні твердження.

Омивається двома океанами

Омивається Північним

Льодовитим океаном

Другий за розмірами материк

Омивається Тихим і Індійським океанами

Найвіддаленіший материк

Третій за величиною материк

Скунс, алігатор, койот

Баобаб, фінікова пальма, ліана

Знаходиться у східній півкулі

Найменший континент

Цей материк схожий на трикутник

Цей материк – “безлюдний континент”

Знаходиться найглибше озеро світу

Пінгвіни, морські слони, тюлень

Австралія

Найбільший за розмірами материк

Зебри, жирафи, слони, антилопи, буйволи

Качконіс, єхидна, кенгуру

Найбільший материк

Знаходиться в західній півкулі

Омивається Тихим океаном

Вампір, лінивець, мурахоїд

На узбережжі морів і океанів живуть пінгвіни

Омивається всіма океанами

Олені, ведмеді, вовки

Цей материк розташований у двох півкулях

Найтепліший континент

Омивається трьома океанами

Білий ведмідь, морж, північний олень

2. Робота над загадками

– Він високо над нами голову несе

І не тому, щоб бачить все.

І не тому, що син царя чи графа,

А тому що це… (жирафа).

– Стриб скоріш в мішок до мами,

Як скінчила жваву гру.

У мішку несе додому

Мама доню… (кенгуру).

– Він майже сто метрів за зростом:

На нього залізти непростої

Із Австралії був він

І до нас завезений.

У нього одна робота –

Осушення болота. (Евкаліпт)

– Він на дереві висить.

Їсть евкаліпт, багато спить. (Коала)

– Довгі свої голки Виставляє напоказ.

Це не їжачок, а… (дикобраз).

3. Гра “Третій “зайвий”

Лев, єхидна, кенгуру.

Евкаліпт, пляшкове дерево, орхідея.

Пума, коала, качкодзьоб.

4. Розгадування кросворда

 ЯКИХ РОСЛИН І ТВАРИН МОЖНА ПОБАЧИТИ ЛИШЕ В АВСТРАЛІЇ?

1. Вид страуса, який проживає на території Австралії. (Нанду)

2. Яких свійських тварин розводять в Австралії? (Овець)

3. Тварина, яка має схожий на білячий хвіст. (Опосум)

4. Великий птах, який не вміє літати. (Страус)

5. Сумчасте сліпе звірятко. (Кріт)

6. Сумчастий ведмідь. (Коала)

7. Безголосий птах з довгою шиєю, чорним оперенням. (Лебідь)

8. Тварина, яка стала дикою, після того, як людина її залишила на цьому материку. (Дінго)

5. Гра “П’ять речень”

Учні у п’яти реченнях формулюють засвоєні знання про рослинний і тваринний світ Австралії.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Назвіть представників рослинного світу Австралії.

– Назвіть представників тваринного світу Австралії.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 120-122.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


ЯКИХ РОСЛИН І ТВАРИН МОЖНА ПОБАЧИТИ ЛИШЕ В АВСТРАЛІЇ? - Плани-конспекти уроків по натурології


ЯКИХ РОСЛИН І ТВАРИН МОЖНА ПОБАЧИТИ ЛИШЕ В АВСТРАЛІЇ?