ЄДИНА ТРАНСПОРТНА МЕРЕЖА ЗВ’ЯЗКУ

Загальний курс транспорту

РОЗДІЛ 1

РОЛЬ ТРАНСПОРТУ У РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА І ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ

1.6. ЄДИНА ТРАНСПОРТНА МЕРЕЖА ЗВ’ЯЗКУ

Для забезпечення реалізації п. 11 Першочергових заходів, спрямованих на стабілізацію діяльності транспортної галузі та покращання транспортного обслуговування населення (затверджених рішенням Колегії Мінтрансу від 31.05.2002 р. № 33, введеного наказом Мінтрансу від 04.06.2002 р. № 360) шляхом створення єдиної транспортної мережі зв’язку управління пасажирськими та вантажними транспортними

потоками, налагоджування чіткої безаварійної роботи транспортного комплексу України, інтеграції в Європейські структури та взаємодії з країнами СНД. Наказом Мінтрансу від 02.07.2002 № 439 затверджені основні напрямки та етапи реалізації створення єдиної транспортної мережі зв’язку в системі Міністерства транспорту України.

Основні напрямки та етапи реалізації проекту створення єдиної транспортної мережі зв’язку в системі Міністерства транспорту України:

1 етап (2316 км):

Львів-Київ-Дніпропетровськ-Донецьк, Сімферополь-Дніпропетровськ-Харків.

2 етап (1201 км):

Зернове-Київ-Рівно-Луцьк-Львів,

Донецьк-Луганськ.

3 етап (1628 км):

Чоп-Львів, Жмеринка-Одеса-Джанкой, Київ-Полтава-Харків.

Передбачається наступна етапність проектування та будівництва:

1. Погодження та затвердження генеральної схеми будівництва транспортної мережі Міністерства транспорту України на основі схеми зв’язку перспективного розвитку мережі Укрзалізниці.

2. Розроблення програми створення мережі зв’язку Мінтрансу України.

3. Розробка ТЕО.

4. Замовлення та виконання проектно-кошторисної документації.

Мережа зв’язку Міністерства транспорту України будуватиметься з використанням волоконно-оптичного кабелю на базі обладнання синхронної цифрової ієрархії (SDH) рівня STM-16 з лінійною швидкістю передачі 2488 Мбіт/с. Мережа матиме багаторівневу структуру. На відгалуженнях від основної магістралі передбачається використовувати обладнання рівня STM-4 (622 Мбіт/с) і STM-1 (155 Мбіт/с). У місцях установки обладнання передбачається виділення цифрових потоків 2,048 Мбіт/с. Обладнання системи передачі буде розміщено в існуючих вузлах зв’язку залізниць.

Підключення до мережі загального користування буде здійснюватися на рівні 2,048 Мбіт/с інтерфейсами, що відповідають рекомендації G.703 Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU) в усіх обласних центрах, що забезпечить підвищену життєздатність як мережі Міністерства транспорту України, так і мережі Укртелекому.

Стратегія розвитку зв’язку Міністерства транспорту України передбачає використання технології спектрального ущільнення DWDM.

У цьому зв’язку проект передбачає використання оптичного кабелю з двома додатковими волокнами, що відповідають рекомендації G.655 ITU, що надалі будуть ущільнені апаратурою DWDM (32 STM-16).

Траса волоконно-оптичного кабелю буде проходити в смузі відводу залізниць. Основний спосіб прокладки кабелю прийнятий в захисних полімерних трубках з подальшою задувкою волоконно-оптичного кабелю.

У моделі організації мережі зв’язку Міністерства транспорту України організаційна схема побудована на основі підключення волоконно-оптичної мережі більшості великих міст по основних напрямках залізниць України до мережі зв’язку Укртелекому для підвищення дієздатності та живучості обох мереж.

Генеральним проектувальником будівництва лінійних споруджень виступає Центральна станція зв’язку (ЦСЗ) “Укрзалізниці”. Як підрядні організації по будівництву лінійних споруджень залучаються будівельно-монтажні потяги (БМП) “Укрзалізниці”.

Весь план будівництва передбачається розбити на дві основні фази, що можуть здійснюватися одночасно, але різними підрядчиками:

1-а фаза – прокладка волоконно-оптичного кабелю;

2-а фаза – постачання і монтаж устаткування передачі, включаючи Центр керування мережею (ЦКМ), що буде розташований в приміщенні ЦСЗУЗ м. Києва.

Планується забезпечення технічної можливості щодо впровадження і функціонування системи синхронізації відповідно до галузевих нормативних і технічних документів. Крім цього, передбачаються визначені організаційно-технічні заходи щодо запобігання несанкціонованого доступу до засобів зв’язку й інформації, переданої по мережі зв’язку.

При побудові мережі зв’язку буде реалізована кільцева архітектура мережі, що забезпечує резервування технічних засобів, фрагментів мереж і альтернативні маршрути при пошкодженні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЄДИНА ТРАНСПОРТНА МЕРЕЖА ЗВ’ЯЗКУ - Загальний курс транспорту


ЄДИНА ТРАНСПОРТНА МЕРЕЖА ЗВ’ЯЗКУ