ЗАЛІТ БДЖІЛ

ЗАЛІТ БДЖІЛ – може бути викликаний кількома причинами.

1. На великих пасіках, та й на невеликих (при тісному розміщенні вуликів), весняна денна виставка бджіл призводить до безладних обльотів. Розтривожені бджоли швидко вилітають із вуликів, перемішуються й у такий спосіб залітають у чужі вулики. При цьому трапляються сильні зльоти-нальоти кількох сімей, що призводять до втрати маток і різкого скорочення сили окремих сімей. Тому краще виставляти бджіл пізно ввечері або навіть у неясну погоду, щоб вони заспокоїлися до ранку, тоді обліт

наступного дня мине спокійніше й значно скоротиться 3. б. в інші сім’ї.

2. На новому місці, особливо на відкритих площах, де відсутні будь-які орієнтири, бджоли часто блукають, залітають у чужі вулики й відбувається перезаповнення передніх рядів вуликів бджолами із задніх рядів. У результаті цього деякі сім’ї підсилюються, а інші стають слабкими.

3. 3. б. можливий при неправильному розміщенні вуликів щодо медоносів.

4. Часте блукання й 3. б. спостерігається при організації відводка. Бджоли повертаються в основну сім’ю. Щоб цього уникнути, необхідно льоток відводка зробити на іншому, а краще на протилежному боці вулика від основного льотка.

5. Досить часто відзначаються залети неплодових маток у сім’ї, які перебувають у ройовому стані. Найімовірніше, матки залітають зовсім випадково, рятуючись від загибелі в період роїння великої кількості сімей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


ЗАЛІТ БДЖІЛ - Бджільництво


ЗАЛІТ БДЖІЛ