Життя і праці Едварда Бернейса – Сем Блек

Паблик рилейшнз

Сем Блек

Життя і праці Едварда Бернейса (1891-1995)

Рідко коли життя однієї людини може збігтися з розвитком нової глобальної професії. Однак це є безсумнівною правдою у випадку Едварда Л. Бернейса, що народився у Відні (Австрія) 22 листопада 1891 р. і переїхав до США, куди в 1892 р. емігрували його батьки.

Протягом останніх тридцяти років життя я відвідував Бернейса в Кембриджі, штат Массачусетс, майже щороку, на його 103 день народження у мене була довга розмова з ним по телефону. Його пам’ять починала здавати, але він щиро

цікавився останніми новинами і справами.

Спадковість відіграє важливу роль у формуванні характеру особистості, і не дивно, що молода людина, котра була племінником Зигмунда Фрейда, мала досягти позитивного впливу на світовій сцені.

Едвард був одним із п’яти дітей Еля Бернейса, процвітаючого експортера зерна, який жив зі своєю дружиною Анною і сім’єю, до певної міри, в розкошах у Нью-Йорку. Мати пестила Едварда, оскільки в нього було чотири сестри і жодного брата.

Коли він досяг віку одержання освіти, батько послав його вивчати сільське господарство в Корнельському університеті. Це був,

можливо, найбільш нещасливий період його життя, оскільки він не дуже цікавився сільським господарством і мав мало спільного зі своїми однокурсниками, які походили із сімей з гарними фермерським результатами.

Все це відбувалося дуже давно: він був у Корнелі з 1908 по 1912 р., що відображено в його автобіографії, надрукованій у 1965 р. Він написав цю книгу, коли вирішив відійти від свого неспокійного життя як радник з паблік рилейшнз у Нью-Йорку.

Ця книга – “Біографія ідеї. Спогади радника з паблік рилейшнз” – починається з опису першого періоду його життя і переходить до хроніки на 849 сторінок його дивовижної кар’єри, в якій він консультував і навчав багато провідних американських та іноземних організацій, особистостей та знаменитостей.

Більше через випадковість, ніж зумисне, багато з його ранньої діяльності було пов’язано з театром і музикою. Першою реальною можливістю реалізації його ідей стала пропозиція керувати публічними аспектами візиту в США в 1916 р. Сергія Дягілєва та його Російського балету. Іншою помітною можливістю стало представництво в США відомого тенора Енріко Карузо, якого він супроводжував у турі по країні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


Життя і праці Едварда Бернейса – Сем Блек - PR


Життя і праці Едварда Бернейса – Сем Блек