Зміни у світі, що сталися внаслідок Другої світової війни

Тема 1. ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА. СВІТ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

§ 5. Світ після Другої світової війни

2. Зміни у світі, що сталися внаслідок Другої світової війни.

Під час Другої світової війни СРСР, Велика Британія, CШA та інші держави активно співпрацювали в рамках антигітлерівської коаліції, незважаючи на політичні та ідеологічні розбіжності. У 1945-1948 pp. коаліція фактично розпалася, а вчорашні союзники розпочали непримиренну боротьбу за вплив у повоєнному світі. Між СРСР і західними країнами виникла “холодна війна”. Розвиток міжнародних

відносин у ті роки визначався гострим суперництвом наддержав – США та СРСР. їхнє змагання мало військово-політичний характер, але при цьому обидві сторони намагалися уникнути розгорнутого воєнного конфлікту, бо не були впевнені в позитивному результаті. Дві наддержави прагнули розширити сфери впливу за рахунок інших країн.

Визволяючи країни Центральної та Південно-Східної Європи від нацистської окупації, Радянський Союз запроваджував там радянську модель суспільного устрою. Унаслідок цих дій у Чехословаччині, Польщі, Румунії, Угорщині, Болгарії, Югославії, Албанії, у радянській окупаційній

зоні Німеччини було встановлено тоталітарні комуністичні режими. Крім того, СРСР, беручи участь у війні проти Японії, намагався посилити свій вплив на Далекому Сході, особливо в Китаї, Північній Кореї, а згодом у В’єтнамі, Лаосі, Камбоджі.

 Зміни у світі, що сталися внаслідок Другої світової війни

Європа після Другої світової війни

Сполучені Штати, декларуючи себе як форпост західного світу й оплот демократії та права, почали об’єднувати країни Західної Європи та інших регіонів під своїм ідейним керівництвом.

Протистояння між США та СРСР і тими країнами, що стояли за ними, тривало майже чотири десятиліття, шо негативно позначалося на вирішенні всіх міжнародних проблем.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Зміни у світі, що сталися внаслідок Другої світової війни - Історія


Зміни у світі, що сталися внаслідок Другої світової війни