ЗНАЧЕННЯ ОРГАНІВ ЧУТТІВ. ВИДИ ВІДЧУТТІВ – ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ – ЛЮДИНА

Біологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ

ЗНАЧЕННЯ ОРГАНІВ ЧУТТІВ. ВИДИ ВІДЧУТТІВ

Усі відомості про навколишній світ ми одержуємо за допомогою аналізаторів. Аналізатор (орган чуттів) – це система чутливих нервових утворень, що сприймають подразнення, які діють на людину. Розрізняють зоровий, слуховий, смаковий, нюховий, шкірний та інші аналізатори.

Аналізатори здійснюють процеси сприйняття та обробки інформації. Будь-який аналізатор складається з трьох основних ланок: рецепторів (периферійна

сприймаюча ланка), нервових шляхів (провідникова ланка) та мозкових центрів (центральна обробна ланка).

Кожна ділянка тіла містить декілька видів рецепторів, завдяки чому у нас виникають не окремі відчуття, а їх цілісні комбінації. Таким чином, різні аналізатори працюють у тісній взаємодії один з одним.

Нервові шляхи від окремих аналізаторів направляються у визначені центри, розташовані у спинному і головному мозку. Вищі відділи аналізаторів розташовані в корі великих півкуль, причому кожен із них займає визначену зону. У лобовій, тім’яній і скроневій зонах кори виділяють особливі ділянки – асоціативні зони, що забезпечують встановлення тісної взаємодії між усіма аналізаторами і беруть участь у процесах сприйняття образів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


ЗНАЧЕННЯ ОРГАНІВ ЧУТТІВ. ВИДИ ВІДЧУТТІВ – ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ – ЛЮДИНА - Довідник з біології


ЗНАЧЕННЯ ОРГАНІВ ЧУТТІВ. ВИДИ ВІДЧУТТІВ – ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ – ЛЮДИНА