УРОК 7
Тема. Знаходження числа за його частиною. Перевірка письмового ділення множенням
Мета: розвивати вміння учнів виконувати письмове ділення та розв’язувати задачі, пов’язані з поняттям частина числа; розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання: картки з тестами, картки для усної лічби, креслення.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Тест для перевірки знань, отриманих раніше
(Кожне завдання оцінюється 2 балами, загалом – 12 балів.)
1. Знайти частку й остачу: 60 : 8.
А) 7 (ост. 2);
Б)
В) 6 (ост. 12);
Г) 8 (ост. 4).
2. Скільки годин становить 1/4 доби?
А) 12 год.;
Б) 8 год.;
В) 3 год.;
Г) 6 год.
3. В одному бідоні 48 л води, а у другому – -1/3 тієї води, що є в першому бідоні. Скільки літрів води у другому бідоні?
А) 16 л;
Б) 45 л;
В) 24 л;
Г) 12 л.
4. У квадрата заштрихована така частина:
5. У книзі 60 сторінок. Оля прочитала третю частину книги. Скільки сторінок залишилось Ользі прочитати?
А) 20;
Б) 10;
В) 40;
Г) 30.
6. Знайти число, яке записане у вигляді суми розрядних доданків: 500 + 70 + 8.
А) 758;
Б) 578;
В) 857;
Г) 875.
II. Формування
1. Задача
Відрізок AK становить 1/4 відрізка AB і дорівнює 20 мм. Знайти довжину відрізка AB.
Яку частину відрізка AB становить відрізок AK? Скільки таких четвер – тих є у цілому відрізку AB? Яка довжина однієї четвертої частини відрізка AB? Як знайти всю довжину відрізка AB?
2. Робота над задачею № 55
3. Практична робота за вправою № 56
4. Самостійне розв’язання задачі № 57
5. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Коментоване розв’язання прикладів № 58
2. Самостійне розв’язання прикладів № 59. Взаємоперевірка
3. Робота над задачею № 60
На дошці – скорочений запис задачі.
Було – 828 кг
Відійшло – 1/6
Решта – в? п. по 2 кг
Складання плану розв’язання задачі.
1) Скільки кілограмів становили відходи?
2) Скільки кілограмів борошна розфасували в пакети?
3) Скільки вийшло пакетів?
Сильнішим учням учитель пропонує записати розв’язання задачі самостійно, решті учнів – за допомогою вчителя.
4. Гра “Сигнал”
Учитель показує картку з прикладом і відповіддю до нього. Якщо приклад розв’язано неправильно, учні показують червону картку-сигнал, якщо правильно – показують сигнал зеленого кольору.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 62, 63.