Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух

УРОК 73

Тема. Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух

Мета: ознайомити учнів з розв’язанням задач на зустрічний рух двох тіл; удосконалювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки й таблиці для усної лічби, предметні малюнки, креслення умов задач.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усні обчислення

– Порівняти фігури з однаковими значеннями.

 Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух

– Розв’язати приклади.

 Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух

src="/image/2/image173_43.jpg" class=""/>

– Обчислити.

1 ц : 2; 1 т : 5; 3 кг : 6; 1 грн. 20 к. : 20; 1 т : 25.

– Розв’язання задач.

1) Від ялини і дуба, відстань між якими 2 км, назустріч одне одному рухаються котик і песик. Котик пройшов до зустрічі з песиком 800 м. Яку відстань до зустрічі пройшов песик?

 Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух

2) Від одного дуба у протилежних напрямах почали рухатись їжак та білка. Їжак до своєї нори подолав відстань у 250 м, білка до свого дупла – 750 м. Яка відстань між норою їжачка та дуплом білочки?

 Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух

3) Відстань між лісом і річкою 1 км. Зайчик від лісу, а коник

від річки побігли назустріч одне одному. Зайчик пробіг 300 м і зупинився. Коник пробіг 500 м. Чи зустрілись заєць і коник? Яка відстань між ними?

 Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Фронтальна робота над задачею № 605 (на дошці робиться креслення)

2. Робота над задачею № 606: креслення схеми задачі, колективне складання плану розв’язання та виразу до задачі

3. Фізкультхвилинка

4. Самостійне розв’язання прикладів № 604 за варіантами

5. Розв’язання рівнянь (для кожного ряду учнів пропонується рівняння)

X – 2 = 14 850

X : 2 = 14 850

Х – 2 = 14 850

6. Колективне розв’язання прикладів з подальшою перевіркою оберненою дією

20 700 – 9 478

817 : 43

36 – 23

9 765 + 91 807

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 608, 609.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух - Плани-конспекти уроків по математиці


Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух