ДАХ ВУЛИКА – захищає корпус вулика від атмосферних опадів, вітру, перегрівання гнізда та бджіл-злодійок. Д. в. буває різних конструкцій: односхилий, двосхилий або плаский. У бічних стінках Д. обов’язково роблять вентиляційні отвори або прорізи. Плаский Д. дозволяє під час перевезення складати вулики в яруси.
Кожен Д. в. складається з обв’язки й настилу: плаского односхилого – для кочівель пасік і двосхилого – для стаціонарних пасік. Верх Д. криють оцинкованою жерстю, руберойдом, тріскою або толем. Дерев’яний настил Д. в. одночасно
Покриттям, крім Д. вуликів-лежаків. У кожному з них роблять з країв по дві канавки, щоб не затікала дощова вода й не гнили дошки. У дошки, там, де вбиті цвяхи, повинні бути обов’язково забиті обв’язки. Це необхідно для того, щоб дошки при розсиханні не розколювалися навколо цвяхів.
Двосхилий Д. роблять із двох щитів, на які зверху накладається ковзан (дошка, що захоплює верхні кінці щитів), і вкривають яким-небудь покрівельним матеріалом.
Д. повинен бути водонепроникним і прикріпленим так, щоб його не зірвав вітер.
Д., особливо металевий, повинен бути пофарбований у світлі фарби. У спекотні
У бічних дошках обв’язки Д. в. обов’язково роблять вентиляційні отвори. У багатокорпусних й окремих конструкціях двокорпусних вуликів передня дошка обв’язки Д. в. розрізається на три частини; верхня і нижня прибиваються до двох бічних наглухо, а середня частина, що виглядає як втулка, може вийматися. Щілину під нею (заввишки близько 4 см) на всю ширину Д. в. закривають дротяною сіткою, щоб не проходили бджоли. Щілину відкривають під час перевезення вуликів до місць медоносів. При цьому знімають стелину й бджіл випускають під Д. в.
Для щільнішого прилягання Д. в. із корпусом вулика в обв’язці вибирають чверті з внутрішнього боку або до корпуса вулика прибивають плінтуси. При низькій обв’язці, яку роблять у вуликах, призначених для кочівлі пасік, після того як утеплять вулик і встановлять годівниці, використовують підкришники.